Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 15 évesen hogyan gyűjthetek...

15 évesen hogyan gyűjthetek össze ennyi pénzt? Tanév közben már eljárhatok diákmunkára?

Figyelt kérdés
Most nyolcadik osztályos vagyok, 14 éves. Diákcsere programban szeretnék részt venni 10. vagy 11. osztályban, Ázsiában vagy Dél-Amerikában szeretnék eltölteni egy fél évet. A családunk sajnos nem engedheti meg magának (másfélmilliótól kezdődik), mivel nem vagyunk a leggazdagabbak, az ösztöndíjas programról meg szerintem lecsúsztunk, ugyanis édesanyámnak és édesapámnak is van munkahelye. Arra gondoltam, hogy 15 éves koromtól (úgy hallottam ennyi idős kortól lehetséges) eljárnék diákmunkára én is, dolgoznék nyáron is, közben néha-néha ők is, és a nagyszüleim is kiegészítenék az összegyűjtött pénzem, így két-három év alatt össze tudnék rá spórolni. Nem szeretnék róla lemondani, ezért tettem fel a kérdést. :)

2016. júl. 8. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Csak nyáron, szülői engdéllyel dolgozhatsz 15 évesen.
2016. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem 16 ev a szuloi engedelyes munkavallalas??
2016. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobban átgondolva valószínűleg 18 év alatt mindenkinek kell szülői belegyezés, hiszen a munkavállalás feltétele az írott szerződés, 14 és 18 éves kor között pedig korlátozottan cselekvőképes az ember.
2016. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 évesen csak szünetben dolgozhatsz. Tanév közben nem. Legalábbis normális munkahelyen nem, de ettől még te csinálhatsz munkát magadnak, pl ha értesz valamihez akkor taníts. Húgom 13 évesen már angolt tanított gyerekeknek. Őt meg egy srác tanította gitározni... szóval ilyesmikkel is lehet pénzt keresni. Bármikor bárhol.
2016. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel, csak én 16 éves vagyok:/
2016. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!