Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországi továbbtanulás-h...

Franciaországi továbbtanulás-hogyan, mennyiért, megéri-e?

Figyelt kérdés

Már elég mélyen beleástam magam a témába, nagyon sok ország tovább tanulási lehetőségeiről informálódtam. Tegnap részt vettem egy előadáson is, ahol dán és holland oktatók és magyar diákok bátorítottak minket a külföldön való tovább tanulásra. Sokat érdeklődtem a felvételi eljárásokról, de igazából ahány ország, annyi féle eljárás.

Franciaországról még jóformán semmit nem tudok, pedig engem az érdekelne a legjobban. Motivációs levél és tanári ajánlás biztosan itt is kell. Az érettségi eredmények mellé nem tudom, hogy ők kérnek-e külön évvégi osztályzatokat. Valamint az első és legfontosabb kérdés: Milyen nyelven milyen szintű nyelvvizsgát kérnek?! Ez eddig minden országban amit megnéztem, változó volt. Sajnos a franciát nem beszélem, én az angol mellett németet tanultam. Igen, tudom, hogy ez óriási nagy hátrány, és hogy a legtöbb szak francia nyelven van, de csak akad egy-két angol szak is. Angolból milyen szintet várnak el? Talán ez buta kérdésnek hangzik, de azok után, hogy tegnap megtudtam, hogy Hollandiában van olyan egyetem, ahova nem kérnek nyelvvizsgát, csak egy angol érettségit, érthető a kérdésem.xd Én jövőre érettségizem, angolból emelt szinten, ami ugye bár egy középszintű nyelvvizsgának felel meg, de nem tudom, az elég-e. Minden bizonnyal kérni fognak egy TOEFL vagy hasonló elismert nyelvvizsga papírt. Valamint hol kell a francia felsőoktatásra jelentkezni? Van külön felvételi oldal, mint pl. Angliának az UCAS?

Mielőtt azonban belemerülök a felvételi eljárásokba, szeretnék meghallgatni véleményeket vagy személyes tapasztalatokat! Megéri kint tanulni? Színvonalasabb az oktatás mint itthon? Nálunk itthon Magyarországon a Semmelweis a legjobb egyetem, ami a világranglistán az 501-600. helyen végzett. A francia intézmények ennél feljebb szerepelnek? Nyilván ott is nagyon sok egyetem van, és persze nem áll szándékomban topp 20-as egyetemek között nézelődni, de ha már egy picit, egy-két fokkal feljebb vannak rangsorolva, már megéri. :)

Az anyagiakkal kapcsolatos kérdéseimet a legvégére hagytam. Úgy tudom (de javítsatok ki ha tévedek) hogy Franciaországban nincs magas tandíj, viszont a megélhetés elég drága. Nyilván van kezdő tőkém, de azért nem elegendő több évre, ameddig kint tartózkodnék, szóval a kérdésem a következő: Teljes mértékben lehetetlen és nullával egyenlő az esélye annak, hogy én, mint külföldi diák angolra korlátozódott nyelvtudással állást (egy takarítás, söprögetés, mosogatás, bármi..) találjon Franciaországban?! Tudom, hogy már a puszta kérdés is nevetséges, de azért gondoltam, megkérdezem..xd Miután nem találtam állást, folyamodhatok diákhitelhez a megélhetésem fedezésére? Úgy tudom (megint csak javítsatok ki ha tévedek) hogy Magyarországon is vehetek fel diákhitelt külföldi tandíj fedezésére. Valahol legalábbis ezt olvastam, de nem tudom mennyi a valóság alapja. Ezt a hitelt felvehetem a tanulás kapcsán felmerülő járulékos költségekre is? Mint tankönyvek, vagy hasonlók..

Végezetül pedig: a sok kérdés után nyilván nem világos, miért szeretnék éppen Franciaországban tanulni, ha egyszer nem beszélem a nyelvet. Miért nem maradok inkább itthon vagy megyek akkor Angliába, stb... De a tegnapi előadás után gondoltam megérne egy próbát a felvételi, hiszen aki Hollandiában vagy Dániában tanul sem beszéli az ország anyanyelvét.

Ha vetted az időt és fáradságot, és végig olvastad ezt a regényt amit írtam, akkor köszönöm szépen neked!! Ha esetleg lenne személyes tapasztalatod, vagy csak másoktól hallottál valami hasznosat, és megosztanád velem, azt is nagyon megköszönném! :) További szép napot!



2016. nov. 26. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En nem igazan ertem, hogyha nem beszeled a nyelvet, miert akarsz odamenni. Persze, lattam irtad, hogy Hollandiaban es Daniaban sem kell feltetlenul beszelni hollandul es danul, de az egy teljesen mas eset, tarsadalom. Franciaorszagban nem fognak veled angolul beszelni kb. sehol, szoval ott kulfoldikent elni eleg bonyodalmas egy min. B2 csevegos nyelvi szint nelkul, mig Hollandiaban es Daniaban barmikor atvaltanak neked angolra a kis zoldsegesnel is. Ugyhogy ha szereted a francia kulturat, de annyira mar nem hogy a nyelvet is megtanuld, akkor inkabb egy par napos kiruccanast javasolnek, mert igy odamenni, eleg bator lenne.

Nem bantani akartalak meg semmi, csak szerintem ezt is jo tisztazni:). Sok sikert a tovabbtanulasodhoz! Ha megengedsz meg egy apro javaslatot, akkor en mindenkepp Daniat valasztanam a kepzesek minosege miatt.

2016. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy teljesen igazad van!! :) Igazából én arra gondoltam, hogy érettségi után halasztanék egy évet, hogy pénzt gyűjtsek az eddigi mellé, és hogy tanuljam a nyelvet. Nyilván egy év alatt semmit sem tanulnék meg azon kívül, hogy mi a nevem és hány éves vagyok, de legalább már annyit tudnék. Plussz úgy tudom, az egyetem mellett is van lehetőség tanulni a nyelvet. Nyilván nagyon nagyon nagyon kis lépésekben, de szép lassan csak ragadna rám valami. Egy év+az egyetemi évek után egy erős alap szinten már biztosan beszélnék, aztán utána szépen lassan egyre jobban kialakulna. Nekem is megtetszett a dán felsőoktatás, de igazából egy valami van, ami miatt tanácstalan vagyok. Mégpedig az, hogy Dániában, Hollandiában, vagy más külföldi országban nem csak akkor van értelme tanulni, ha az ember utána ott szeretne élni és dolgozni? Erre csak abból következtetek, hogy a magyar diplomával például nehéz külföldön elhelyezkedni. Egy dán diplomával milyen eséllyel kapok munkát más európai országban, vagy akár itthon? Franciaországra azért gondoltam, mert ott utána is szívesen élnék. :) Bár nyilván a munka vállaláshoz már anyanyelvi szinten kéne franciául beszélnem, ami azért nem két-három év.. De még is csak nagyobb eséllyel kapnék munkát francia diplomával, mint magyarral. Nem tudom mi lenne a jó döntés, de bármilyen javaslatot nagyon szívesen meghallgatok!!
2016. nov. 26. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En meg annyit fuznek hozza, hogy ezzel csak az a bibi, hogy Franciaorszagban nem nagyon fogsz talalni angol nyelvu szakot, a tobbihez, meg mind kell mar felvetelikor a felsofok.
2016. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Dan diploma szinte mindig ertekesebb a magyarnal, barmelyik nyugati diploma ertekesebb. Hozzank csak az orvosi miatt jonnek,oda se azert, mert olcso, mert meg csak nem is olcso, max az amerikaiknak. Az is teves, hogy azert meg vilaghiru. Azert jonnek hozzank, mert mashol bazi nehez bejutni, bar nekunk neheznek tunik, a tobbi orszaghoz kepest, meg mindig gyerekjatek. Kulfoldiknek meg kb csak penz kell a felvetelihez.
2016. nov. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval a dán diplomával más európai országokban is el lehet helyezkedni? Mit érdemes Dániában tanulni? Tegnap azt mondták az előadáson, hogy inkább a bölcsész és társadalom tudományos szakokért érdemes kimenni.
2016. nov. 26. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En leginkabb azt tanulnam,amit otthon is tanulnek, illetve igyis teszek,csak nem Daniaban hanem egy picit odebb, de eszakon. Te tudod mi erdekel.
2016. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha megengedsz egy kérdést és nem tűnök túl indiszkrétnek, leírnád, hogy te melyik országban tanulsz és mit? :)

Nem akarok fárasztani senkit, de nekem ezek tényleg lényeges kérdések, és szeretném számba venni a lehetőségeimet. Ha egy dán vagy holland ország (mivel a jelek szerint Franciaország esélytelen) diplomája versenyképesebb, mint egy magyar, akkor egyértelműen kint szeretném folytatni a tanulmányaimat.

2016. nov. 26. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Versenyképesség terén minden nyugati ország jól áll, de figyelembe kell venni, hogy milyen diplomád lesz és te mennyit tettél bele. Nem mindegy, hogy olyan mérnök leszel, aki kettessel átbukdácsolt, azért felesleges külföldre menni.

Franciaországot már megbeszéltétek, hogy kilőve, ezzel egyet is értek.

Hollandia és Dánia rendelkezik nívós egyetemekkel, nívós szakokkal, és az is kérdés, hogy téged mi érdekel személy szerint. Egyébként nyelv ügyileg nemzetközileg elismert nyelvvizsga kell mindehova a felvételihez, de ezt leírják a jelentkezésnél.

Diákhitelt felvehetsz Magyarországon, de ennek 50 ezer a max értéke.

Ajánlom ezeket az oldalakat:

Nemzetközi egyetemi szakkereső: [link]

Hollandia: [link]

Dánia: [link]


Jó tanács, amit nem bántásból írok: a kérdéseidnek nagy része olyan, hogy csak google-ba kell bepötyögni. Kicsit szedd össze magad, mert külföldön pláne nem fogják majd a kezed.

Személyes: én szereztem diplomát Magyarországon, voltam külföldön Erasmuson, illetve a mestert külföldön folytatom. Itthon az oktatás színvonala csak nagyon kevés szakon kielégítő.

2016. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!