Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 12. es vagyok, es külföldön...

12. es vagyok, es külföldön szeretnek tovabbtanulni. Valaki megosztana velem a tapasztalatait? (Belgium, Franciaorszag)

Figyelt kérdés

Mindenkeppen foldrajzzal szeretnek tovabbmenni, viszont nem tudom eldonteni hova menjek. Az elso lehetoseg Becs, a hatar mellett lakok Becs kb 60 km re van, mindig nagyon szerettem Ausztriaban lenni, nemetul jol beszelek de valahogy nem a a kedvencem. Ha oda jarnek tudnek bejaros lenni, nem kene koleszt fizetni, szoval sokkal olcsobb lenne minden.

A masodik lehetoseg Franciaorszag, franciaul teljesen folyekonyan beszelek, ezen belul is Poitiers vagy hasonlo (olcsobb) videki varosok erdekelnenek. Ami mellette szol, hogy imadom a franciakat es minden ami francia, es ez az egyik legnagyobb almom h ott elhessek. Viszont nem olcso az elet, messze is van, es valahogy a foldrajzot se latom olyan megbecsultnek ott eddigi tapasztalataim alapjan.

A harmadik lehetoseg Belgium lenne, azon belul is a wallon resz, ezeket eddig csak az egyetemi prospektus alapjan neztem, de valahogy sokkal vonzobbnak tunik (szakmailag) mint Franciaorszag, peldaul a weboldal nem 3 eve volt utoljara frissitve, es ugy latszik elso latasra h Belgiumban jobban ertekelik a foldrajzot. Emellett tetszik az is hogy Belgium Europa kozpontjaban van, ott van Paris London Amsterdam Luxembourg Ruhrgebiet egy kopesre, jo utazasi lehetosegek... mig Franciaorszag videki reszeit (foleg delen) izolaltabbnak latom. (Parisba nem szeretnek menni)


Van valakinek szemelyes vagy masmilyen tapasztalata elsosorban Belgium es Franciaorszagbol, de Ausztria is erdekel :) Kulon erdekelne meg, hogy milyen tamogatast, osztondijat lehet kapni ezekben az orszagokban.


Elöre is köszonom es boldog karacsonyt mindenkinek!



2016. dec. 22. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után csak kérdezni tudok: mi történt azóta Veled?
2023. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!