Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol és hogyan lehetne bejutni...

Karr kérdése:

Hol és hogyan lehetne bejutni bármilyen külföldi főiskolára vagy egyetemre?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretném folytatni tanulmányaimat, de az eddigi felvetett lehetőségek és ötetek sajnos nem megvalósítóak. ( Pl.: Egyes New York-i, vagy angliai egyetemekre gondoltam, de sem a kijutás sem a tandíj összege nem oldható meg. ) Szóval egy olyan lehetőséget keresek, lehetőleg külföldön, ami elérhető lenne egy kisember számára. ( Esetleg Skócia, Hollandia vagy Nagy-Britannia területén? ) Valamint a felől szeretnék érdeklődni, hogy hogyan lehetséges a bejutás egyes iskolákba, mellesleg ez mennyibe kerülne? És persze az adott országban mennyire foglalkoztatják a külföldi dolgozókat?
2016. dec. 23. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi felsőoktatási jelentkezés eléggé különbözik a hazaitól, sőt, még intézményenként is változhatnak a követelmények. Éppen ezért lenne célszerű először belőni egy szakot, majd a kinézett országokban végigbogarászni az egyes egyetemeket, ahol azt tanulhatod, majd ezután az egyetemek honlapján már megtalálod az infókat. Nyilván nem két perces munka, de kiváló gyakorlás is egyben (ha megérted, amit olvasol, akkor megéri továbbgondolni a dolgot, de ha nem, akkor még fejleszteni kellene a nyelvtudást).
2016. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szakirány már megvan, csak azt szeretném tudni, hogy egyes országok hogyan állnak hozzá az oktatáshoz és, hogy ezek alapján melyik úgymond a "legbarátságosabb".
2016. dec. 23. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Skóciában olcsóbb a suli mint amerikában vagy angliában. Ajánlom a University of Glasgow t menj föl az oldalukra keresd meg a szakot amit szeretnél tanulni és az entry requirements nél oda vannak írva a követelmények de ez nem 100% szóval inkább e-mailt küldj mert ott jobban meg tudják magyarázni hogy neked mint magyarnak mi kell. Egyébként én úgy halottam hogy a skótok barátságosak és kifejezetten szeretik a külföldieket. Egyébként sok más külföldi lesz rajtad kívül szóval emiatt ne aggódj. A skót akcentust nehezebb megérteni mint az angolt de belejössz majd ha rá áll a füled
2016. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy szerintem idén nem megoldható mert a UCASon (itt kell jelentkezni) januárban van a határ idő meg hát nyilván oda is kéne költözni meg elintézni a sulit stb. Jobban jársz ha 2017-2018 dolgozol és a csak a kövi évre jelentkezel de nyilván attól függ hogy mit tudsz kisakkozni a sulival
2016. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!