Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » SAT, Toefl vizsga Budapesten?...

SAT, Toefl vizsga Budapesten? (Magyarországon)

Figyelt kérdés

Hali!

(Szinte) Mindegyik Amerikai egyetem felvételi kritériumában szerepel a SAT és a TOEFL (nemzetközi diákoknak) vizsga. Magyarországon SAT vizsgát hol lehet megírni? Illetve meg kell, hogyha mesterképzésre mennék át?

Egyébként elsőéves BME-s vagyok, és szeretném az MSc-met a Harvardon/MIT-n/Stanfordon/Oxfordon elvégezni.


(Kérlek titeket, most nem azokat a válaszokat kérem, amik éppen lerombolnák a lelkesedésemet... tehát nem ez a kérdés tárgya, hogy ki tudják-e fizetni a szüleim...stb)


Szóval ha van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban kérem ezt is írjátok le. Még van több mint két évem, szerintem nincs olyan hogy lehetetlen ;) . Illetve ha valaki hasonló cipőben jár, mint én, szívesen találkoznék vele beszélgetni.


Ezzel kapcsoltban bármilyen kérdés jöhet!

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Boldok Ünnepeket



2016. dec. 26. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Pedig kenytelen vagyok egy nagy adag dozis valosagot is leirni csak azert, hogy kepben legyel. Ha valaki leirja, hogy mennyibe kerul az nem azert irjak le, hogy osszetorjek az almaid hanem azert, hogy tisztaban legyel a valosaggal.


SAT csakis alapkepzesre jo neked GRE-t kene letenned az kell azoknak akiknek mar van diplomajuk. Harom reszbol all, van egy matek resz, egy logikai es egy essze iras resze. Ertelemeszeruen minel magasabb annal jobb. Menj fel az ets.org honlapjara ott leirjak pontosan es ha regisztralsz akkor kivalaszthatod magyarorszagon hol es mikor akarod lerakni.


Amit a legjobban neznek az az atlagod. Ugy hivjak, hogy GPA - grade point avarage. Sulyozott tehat ha egy tantargy 4 kredites az tobbet nyom a latba mint egy 3 kredites. Ezek az egyetemek vannak annyira versenykepesek, hogy egy rossz jegy egy szerinted nem szamitos tantargybol le fogja huzni az atlagod es szurni fogja a szemuket. Hogy mire gondolok: pl. masodik szemeszteredben volt egy tantargy amin epp atmentel. Na az nem fog jol mutatni egyaltalan es maris hatranyban vagy.


A legfobb dolog megis a penzugyek. Amerikaban ugy van kialakitva a rendszer, hogy a doktori kepzes a legtobb helyen ingyenes es ra a penzt a mesterkepzesekbol teremtik elo. Tehat mesterkepzesre alig akad barmilyen tamogatas es az ara is piszkosul sok. Stanfordon egy egy eves mesterkepzes 100,000 dollar alatt nem fog osszejonni de ez vonatkozik a tobbi amerikai elit egyetemre is.


TOEFL-t pedig a ceg amelyik birtokolja annak a honlapjan minden informacio megtalalhato. Altalaban 110 pont korul kerik a vizsgat a 120 pontbol alatta szoba se allnak veled.


Amit erdemes eszben tartani: Mikor egy Harvard kaliberu egyetemet nezel ki nem a sajat osztalyod ellen versenyzel a helyert hanem az egesz vilag ellen. Ezert annyira nehez bejutni.

2016. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Renben,köszönöm szépen a válaszodat.


Akármilyen szépen is kértem, sajnos mégis kitértünk a "negatív" részekre, ami egyáltalan nem probléma. Szerencsére egyetem mellett tudok dolgozni is, így ha nem is $100e, de valamennyit én is ki fogok tudni fizetni. Nem azt mondom, hogy konnyű dolgom lesz, munka mellett még az átlagom is jó. Hidd el, a szabadidőmet nem CS-vel töltöm... Vagy akármilyen baromsággal.


Ezeket amiket leírtál, azt saját tapasztalatból, vagy mások tapasztalataiból szűrve írtad le egyébként? Csak szeretném tudni, honnan jöttek neked ezek az infók, avagy mennyire validak..


Illetve még egy kérdés: Ilyen témával kapcsolatban milyen angol oldalakon tudok kerdezni?


Köszönöm még1x,

Jöhet még válasz :)

2016. dec. 27. 07:54
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajat tapasztalat. A vizsgak honlapjan minden infot lecsekkolhatsz.
2016. dec. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha nem bánod, meg tudnád osztani velem/velünk, hogy milyen átlaggal/vizsga pontszámokkal...stb hova jelentkeztél?
2016. dec. 27. 08:42
 5/18 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még ötletek/hatletek, vélemények, tapasztalatok :)
2016. dec. 29. 14:28
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a TOEFL részhez tudok hozzászólni, én nem az USA-ba készülök...

#1, nem tudom honnét gondolod hogy 110 pont alatt nem állnak szóba az emberrel, én találtam 2016 júniusi statot ( [link] szó sincs ilyesmiről, persze nyilván ha saját tapasztalat, akkor igazad van.

Kérdező, ha magáról a TOEFL-ről van kérdésed, akkor szívesen segítek, most novemberben csináltam, én is a BME-n voltam, csak végzek most januárban.

2017. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Annyit kérdeznék a toefl-hez, hogy neked milyen nyelvizsgád volt előtte (ha volt) és így mennyire érezted nehéznek?

Nekem már van egy EuroExam-es B2-esem, nem éreztem nagyon magas szintűnek. Engineering szakokon amúgy ahogy láttam kevesebb pontot várnak el.

Van ugye a papíros meg a gépes (egyetemi oldalakon elfogadják mindkettőt), ez itt is így van, vagy csak papíralapú van?

Illetve a pontok hogy alakulnak?


Köszi!

2017. jan. 2. 15:52
 8/18 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, ha #7 nekem szólt, írj PM-t.
2017. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#6 A toefl ponthatar amit irtam a kerdezo altal felsorolt egyetemekre vonatkozik, a honlapjukon meglehet talalni. Persze szobaallnak az emberrel kevesebb ponttal is de nem egy Harvard kaliberu egyetemnel hanem egy sima "state" universitynel. Elit egyetemre elit pontszam kell.
2017. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9

Persze, hogy magas pontszámokat kérnek, én ezzel tisztában vagyok, ahogy (szerintem) a #6-os is.


Köszi a kommentedet! :)


Biztos vagyok benne, hogy nem csak nekem vannak ilyen céljaim, ezért remélem ezzel a topickal tudunk segíteni másokon is.

Ezért: Jöhet még bármilyen tapasztalat, vélemény. Főleg egy olyan ember tapasztalatai érdekelnek (és remélem egyszer rátalál erre a kérdésre), aki már külföldön tanul.


:)

2017. jan. 2. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!