Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kinek kellene írnia az egyetem...

Kinek kellene írnia az egyetemi ajánlólevelemet?

Figyelt kérdés

Ha jelentkezem egy külföldi egyetemre, ahova referencialevelet kérnek, kihez forduljak a kéréssel, hogy megírja? Minél magasabb posztot töltsön be, például egy gimnáziumi iskolaigazgató, vagy jobb lenne, ha az adott szakmában minél hozzáértőbbnek tűnik az illető, úgy mint egy mezei tanár, aki a szak legjobb egyetemén végzett?

Továbbá elég annyit beleírnia, hogy alkalmas vagyok és melegen ajánl, vagy hosszasan kellene részleteznie a rátermettségem okait?

Köszönöm



2016. dec. 26. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan tanár aki tanított. Esetleg igazgató
2016. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Külföldön úgy se ismerik a tanáraiadat tehát mindegy hogy melyik tanárod írja. Hosszasan szóval mondja el mindennek a miértjét de egy oldalnál ne legyen több mert úgy is csak átfutják.
2016. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De mikor jobbak az esélyeim, ha igazgató az illető, vagy ha szakmabeli? Vagy édesmindegy?
2016. dec. 27. 00:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint az illető titulusa benne lesz, nemdebár? Különben mi a fene értelme van az egésznek, ha gyakorlatilag én is megírhatnám?!
2016. dec. 27. 01:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mert nekem sose mutatták meg hogy hogy néz ki ez a referencia dolog azt tudom hogy mit írtak rólam mert annyit megmutatott a tanár . De ha te jobban érzed magad ha egy nevesebb tanárod csinálja akkor nyugodtan kérd meg. Hát sok értelme nincs a referenciának sablonos szöveget adnak le aminek a fele nem igaz.
2016. dec. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De döntenem kell, hogy akkor az igazgató legyen, vagy a szaki. Ez a kérdés.
2016. dec. 27. 01:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a szaki mert ő abban a területben profi meg több köze van hozzád mint az igazgatònak.
2016. dec. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos igen, de igazán a legszívesebben egyikükkel sem kerülnék kapcsolatba, ezért rágódom azon, hogy érdemes-e egyáltalán. De ezek szerint annyira nem.


Köszönöm a válaszokat, mindenesetre :)

2016. dec. 27. 01:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Haha, ja te egy és ugyanaz a személy voltál, ugye? Akkor köszönöm a válaszaid :D
2016. dec. 27. 01:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan, aki tud angolul, vagy ahova jelentkezel, olyan nyelven, mert ha felhívnák telefonon, akkor tudjon velük beszélni. Minél magasabb a beosztása annál jobb, ha van esetleg tudományos fokozata az is jó, de legyen minél magasabb a beosztása, illetve az sem baj, ha a szaki is aláírja, meg az iskola igazgatója is. De valamelyik tudjon angolul vagy azon a nyelven, ahova mész. És az ő telefonszámát is adjad meg az ajánlólevélen.
2016. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!