Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jart mar valaki Daniaban...

Jart mar valaki Daniaban tanulas celjabol?

Figyelt kérdés
Halottam,hogy Daniaban vannak tandij mentes egyetemek,volt mar valaki ott tanulni,mit tudnatok ajanlani?Most fejezem be a 12 ik osztajt.Tudtommal vannak ahol juliusban van a beiratkozas...ha megis lekestem,erdemes meg 1 evet varni,estleg dolgozni valamit vagy ilyesmit?Bocs,de nem vagyok valami jartas,ilyesmikben,megis mar-mar kezd a kormomre egni a gyertya...koszonom.
2010. máj. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Tanulni nem, de tavaly töltöttem kint 1 hetet, vannak ott ismerőseim! Én is gondolkodtam a tanuláson, de az a gond hogy a népfőiskolákon elvileg nincs ösztöndíj, tehát suli mellett biztos dolgoznod kell kint, és még így is nagyon necces a megélhetés mert nagyon drága ország! De vannak a neten oldalak ahol találsz róluk infót, olvasgass blogokat akik kint voltak Dániában leírták sokan a tapasztalatukat, keress linkeket a sulikhoz, sok angol nyelvű! Ezt honlapot nézegesd át: [link]

Remélem segítettem, de én azt mondom ha nem vagy üzleti beállítottságu akkor ne menj, mert kint inkább olyanokat fogsz találni! Pl Copenhagen Business School. Ha még van kérdésed írj privátot!

2010. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom a linket...
2010. máj. 4. 18:13
 3/7 anonim válasza:
12%
Dánul nem árt, ha perfekt vagy. Ha nem, akkor angolul muszáj teljesen topon lenned, angolul is van pár képzés, de azok inkább üzleti jellegűek. Ha az egyetem ingyenes is, ott mindenképp dolgoznod kell, mert drága ország.
2010. máj. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Hülyeség, hogy dán perfekt kell! A dánok mind nagyon jól beszélnek angolul, diákmunkát találsz magadnak angol nyelven is és az oktatás is angol! Kivéve ugye a dán nyelvet ami kötelezö! Szóval előbb utóbb megtanulod, de nem ugy kell kimenned hogy perfekt vagy!
2010. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
31%

Második vagyok! Tanultam Dániában! Többször.

Az igaz, hogy a dánok tudnak angolul, de az oktatásukat nem a külföldieknek találták ki. Hanem a dánoknak. Emiatt majdnem minden dánul folyik. Angolul is vannak kurzusok, de nem minden angolul van, azt keresni kell. Ahogy írtam, főleg az üzleti kurzusok vannak angolul, de ha utánanéz, biztos talál mást is. Talál magának egyébként munkát angolul is, de külföldit csak takarítónak vesznek föl, főleg, ha nem tud dánul.

2010. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze a dán egyetemek dánok, de gondolom a kérdező népfőiskolára menne ahol angol a szakok nagyja! És te mit tanultál kedves 2.? Te már perfekt vagy ezek szerint dánból is! Kint dolgozol?
2010. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Köszönöm kedves kérdésedet, többmindent tanultam, igaz, dánul, mert valóban perfekt vagyok.

Én valahogy úgy vettem ki, hogy a kérdező egyetemre menne. Népfőiskolára tényleg nem kell az a nagy nyelvtudás.

2010. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!