Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen jegyekkel tudnék...

Milyen jegyekkel tudnék külföldi (Angol, Holland, Skót) egyetemre bekerülni?

Figyelt kérdés

11.év végi jegyeim:

- matek: 4

- irodalom: 4

- nyelvtan: 4

- történelem: 4

- angol: 5 (ebből tavaly érettségiztem)

- informatika: 5


12. félévi jegyeim (azért írom, mert kb az év végi is hasonló lesz szerintem):

- matek: 4

- irodalom: 5

- nyelvtan: 5

- történelem: 5

- angol: 5 (ebből tavaly érettségiztem)

- informatika: 5


Van egy középfokú angol nyelvvizsgám még ezek mellett, idén érettségizek, körülbelül hasonló jegyekre számítok, mint amit a 12. félévinél megadtam. Hogyan zajlana a jelentkezés és ilyen jegyekkel be lehetne kerülni ottani államilag támogatottra? Hogy megy ez?



2017. jan. 16. 18:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Dániát kihagytam.
2017. jan. 16. 18:38
 2/4 A kérdező kommentje:
És most nézem, hogy nagybetűvel írtam a nemzetiségeket.:D
2017. jan. 16. 18:38
 3/4 wrspeed80 ***** válasza:
45%
UK-ben nincs állami, £9000 a tandíj, skóciában lehet olcsóbb. UCAS nevű oldalon kell jelentkezz de ha jól tudom a határidő mostanában van, valószínűleg már elmúlt szóval szerintem azt lekested, jövőre lehet újra. Dániáról meg Hollandiáról nem tudok semmit
2017. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A jegyeid Hollandiaban nem szamitanak, 2000euro/ev a fix tandij. Ami az iskolaevben honapokra bontva havi 200euro, az allamtol pedig 270euro tamogatast kapsz havonta egyetemistakent. Dolgozni havi 56 orat kotelezo, ez a minimum, ami rogton 400-500euros bevetelt jelent kis erobefektetessel, szoval megeri. Jelentkezni pedig a studielink.nl honlapon kell eloszor, majd pedig az iskolak felveszik veled a kapcsolatot es innentol kezdve minden iskolanak mas a felveteli eljarasa. Beszelgetos szobelire szamits, es sok okmanykuldozgetesre :)
2018. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!