Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék állatorvos...

Külföldön szeretnék állatorvosi egyetemre járni. Akkor kétszer kell érettségiznem?

Figyelt kérdés

10-es gimnazista vagyok. Tavaly döntöttem el h állatorvos szeretnék lenni. Valószinüleg külföldön szeretnék majd egyetemre is járni. Akkor hogy lesz? Itthon lerakom az érettségiket, és ahhoz h külföldön járhassak egyetemre, majd az adott ország is le fog mégegyszer angolul érettségiztetni? Kémia emelt szint lesz az ötödik választható érettségi tárgyam és hatodiknak még bioszból is emeltet kell, hogy tegyek. Akkor lehet, hogy csak ezekből érettségiztetnek majd?

Kicsit félek, mert 245 pont kell legalább, hogy bekerülhessek, és érettségizni még magyarul is nehéz, nemcsak angolul.


2010. máj. 6. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem érettségiztetni, hanem felvételiztetni fognak. Ha belegondolsz, logikus: ha magyarul tanultad a felvételi tantárgyakat, akkor igen rendesen meg tudod szívni az angollal. Vagy te kened-vágod a bioszt meg a kémiát angolul is? Akkor le a kalappal előtted...
2010. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom országfüggő, hogy hogy van a felvételi. De elég gazdag lehetsz. Az állatorvosi egyetem itthon is több millió forint, külföldön meg még drágább. És ezt a 245 pontot hol nézted?
2010. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ melyik országot választod. Ha Uniósat, akkor az érettségid ugyanannyit fog érni ott is mint itthon. Amit tenned kell majd, hogy hivatalos fordítóval lefordíttatod.

Úgyhogy ne az angol érettségitől parázz, hanem attól, hogy ha egy angol érettségitől is parázol, akkor hogy fogod tudni megtanulni a tananyagot angolul, vagy egy harmadik nyelven?

Esetleg azon gondolkozz el, hogy mi lenne, ha itthon kezdenéd el a sulit... közben tanulnád az angolt ezerrel és a 2. évet Erasmussal kinn töltenéd.

De ez csak egy tipp.

2010. máj. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!