Olasz egyetemen tanulás?

Figyelt kérdés

Pont most tettek fel egy ilyet, de nem én voltam. Én azt kérdezném, hogy milyen lehetőségek vannak magyar egyetem (PPKE, jogi kar) kimenni egy kis időre (2-3 hónap) tanulni Firenzébe, vagy Sienába. Természetesen ugyanúgy jogot tanulnék.

Miket lehet tenni ezügyben? Illetve érdemes megpróbálni ezt a szakot egy középszintű angollal és alapszintű olasszal?


2017. ápr. 14. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos ífgy hogy magyar egyetemről mész ki az Erasmus és Erasmus+ programokat tudom neked ajánlani.Itt Olaszországban a jognak nagyon nagy hagyománya van, hatalmas nevek oktatnak néhány tanszéken, viszont az oktatás nekem kevésbé tűnik szervezettnek. A jog itt libero accesso-s, ami azt jelenti, hogy az első évben erre szakra nincs létszámkorlát, bárkit felvesznek. Firenzében idén 1500!!! elsőéves joghallgató kezdte meg a tanulmányait.

Viszont az oktatás színvonalával nincs gond.

A középszíntű angollal nyugodtan megpróbálhatod, a profok sokszor megengedik a külföldi diákoknak, hogy angolul vizsgázzanak majd le bizonyos tárgyakból. Olaszból pedig tutira ragadna rád valami, az egyetem biztosít ingyenes kurzosokat is.

2017. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!