Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai, amerikai egyetemisták...

Angliai, amerikai egyetemisták! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen a kinti oktatás? Mennyi idő alatt lehet megszokni, hogy angolul történnek a dolgok? Mennyire nehéz tanulni és koncentrálni a nyelv eletérés miatt? Milyen tapasztalaitok vannak? Mik voltak a legjobb élményeitek? Hova jártok/jártatok? És honnan indultatok (középiskola, gimnázium)?

Nagyon szeretnék kint tanulni, majd kint élni. Sajnos nem kéttanyelvűbe járok, így nem tudom, hogy mennyi esélyem van elsősorban. Az ösztöndíj program hogy működik?

Kitűnő tanuló vagyok, célom az emelt szintű angol mellett a felsőfokú nyelvvizsga (a középfokú megvan, életem egyik legjobb eseménye :))

Mindkét országban (nem, nem államban, Kanadában) voltam, nem is egyszer (rokonok többsége külföldön él), és mindkét hely nagyon tetszik :)

Egyelőre nincs elképzelésem, hogy milyen irányba menjek, de még van rá időm. Tudom, ez is fontos tényező, de minden érdekel engem. Értsd bármilyen szakos egyetemista ha ír, örülök neki!



2017. ápr. 30. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem az itteni oktatást 9.ig jártam magyarországra utána kiköltöztünk. Kb 1-2 hónap kellett mire megszoktam hogy angolul beszélnek a suliba. Tanulni nem nehéz sokkal egyszerűbb és barátibb itt az oktatás. Az egyetem már nehezebb de előtte a college nekem jó élmény volt. Simán lehet itt tanulni lehet jelentkezni EU- diákhitelre . A tandíj kb £6,000 kis egyetemeken és £9,000 körül van egy nagyobb egyetemen / év. A mesterszak szaktól függően drágább. Az ösztöndíjakról a sulik honlapján lehet infót találni. Eusoknak vannak külön ösztöndíjak sok sulinál én nem tudtam jelentkezni rá mert már itt élek egy ideje és nem számítanak EUsnak(UK diákhitelt igényeltem) de te jogosult lehetsz rá. Lakhatàsért viszont neked kell fizetned majd mert csak 5+ év itt lét után lehet úgynevezett 'maintenance loan'ra jelentkezni. Én Bsc Finance-t tanulok màsod éves vagyok.
2017. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2017. máj. 2. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

USA-ban tanulast nem ajanlom, csillagaszati osszegbe kerulnek a tandijak, nem veletlenul latni az amerikai filmekben, hogy a szulok mar a gyerek szuletesetol elkezdenek sporolni a tandijra.

Bar eleg sok osztondij elerheto helyi es kulfoldi diakoknak egyarant, majdnem teljesen lehetetlen teljes osztondijat szerezni. Nekem is csak azert sikerult, mert az egyetem, ahova felvettek, partnerkapcsolatban all egy alapitvannyal, amely atvallalta a tandijam majdnem felet.


UK-ban joval kevesebb a tandij, viszont nincs sok osztondijlehetoseg sem, de EU diakok kaphatnak hitelt. Persze senki nem szeretne adossaggal kezdeni a karrierjet, de ez is egy megoldas. Ha mindenkeppen UK, akkor Skóciában nezz korul, ott sok helyen nem kell EU-s diakoknak tandijat fizetni.


Annyi biztos, hogy barhova is tervezel menni, legyen a UK vagy a USA, kezdj el onkenteskedni, versenyekre jarni, tanoran kivuli foglalkozasokat felvenni, mert kituno tanulonak lenni edeskeves ahhoz, hogy bejuss.


Remelem, tudtam valamit segiteni. Aztan hajra! :)

2017. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tippet :)
2017. máj. 7. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!