Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cserediákság 3 hónapra?

Cserediákság 3 hónapra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nagyon szeretnék kimenni tapasztalatszerzés és nyelvgyakorlás céljából Ausztriába/Németországba cserediáknak, azonban egy egész évre csaknem 2 millió lenne, azt meg sajnos nem tudnánk kifizetni. Ezért gondoltam, hogy kevesebb időre megyek, az talán nem olyan sok. Azonban nem nagyon találtam a neten infót, gondoltam megkérdezem itt.

Esetleg valakinek van erről információja? Megközelítőleg mennyi pénz?

Köszönöm a válaszokat



2017. máj. 15. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a sulim intézett pont három hónapot Franciaországba, ösztöndíj keretében, szóval ingyen volt. Neked is azt javaslom, hogy kezdj el ösztöndíjakat nézegetni és pályázni! UWC, AFS, stb. Több hónapos/éves kint tartózkodást tesznek lehetővé. Igaz, hogy nem könnyű bekerülni, de szerintem egy próbát mindenképp megér :)

Én egyébként a három hónap alatt nagyjából 400 eurót költöttem el kint (Franciaországban minden kb kétszer annyiba kerül), pedig biztosítva volt az étkezésem, szállásom, tanulásom... Szóval a neten feltüntetett árak mellett még az egyéb kiadásokra is gondolni kell, amit nem nagyon szoktak sajnos kiírni: biztosítás, repülő, kinti közlekedés, kaja, tanszerek, stb.


[link]

[link]


A második javaslatom az lenne, hogy menj ki önkéntesként! A világ rengeteg országába keresnek fiatal önkénteseket pár héttől egészen két-három évig terjedő időszakokra. Erasmus, AFS, EVS, stb. Itt ugye általában mindent elintéznek neked, fizetned nem kell, sőt, kint még zsebpénzt is kapsz a legtöbb helyen. Nyelvgyakorlásnak pedig ugyanolyan jó, hiszen veled egykorúakkal dolgozol egy olyan projekten, ami még érdekel is :)


[link]

[link]


A harmadik ötlet (amivel mostanában én is szemezgetek) az au pairkedés. Nem tudom, mennyit tudsz róla, a lényege annyi, hogy sok külföldi család keres fiatalokat más országból, hogy segítsenek a háztartásban, foglalkozzanak a gyerekkel. Én nemrég regisztráltam és már nagyon sok kedves üzenetet kaptam családoktól :) Szerintem ha elmúltál 18 és szereted a gyerekeket, ez is egy jó lehetőség. Talán a legnagyobb oldalak a következők:


[link]

[link]


Remélem segíthettem, ha van kérdésed, szívesen mesélek, többször is voltam külföldön és sok ismerősöm is :))

2017. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,

Köszönöm a segítséget:)

Csak még annyi(elfelejtettem írni), hogy ezek a lehetőségek középiskolában(most pont 9.es vagyok) is élnek?

2017. máj. 15. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az au pair dolog elvileg 18 éves kor felett van, ahhoz nagykorúnak kell lenni, mivel gyerekekért vállalsz felelősséget. Az önkéntességnél mindenhol más a korhatár, országtól, szervezettől, projekttől függ. Az AFS és az UWC, tehát a hagyományos ösztöndíjak pedig középiskolásoknak szólnak, tehát minden esélyed megvan a pályázásra :)
2017. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!