Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemeken is...

Külföldi egyetemeken is pontrendszer van? Vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amikor érettségiztem, akkor nem vettem komolyan a tanulást.Mindenből leérettségiztem kettesre. De azóta csak a rosszabb munkahelyek jönnek és ezért szeretnék egyetemre menni, hoy kitörhessek. Újraérettségizem 2 tárgyból de nem tudom külföldi egyetemeken miket vesznek figyelembe. Nem biztos hogy vonzó lesz majd számukra ha azt látják az érettségi bizimben, hogy csupa kettesekkel van tele. Mik azok a dolgok amiket figyelembe vesznek a külföldi egyetemek ? Tudom minden országban mások a követelmények de pontrendszerről csak itthon hallottam.


2017. máj. 23. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Országonként és akár egyetemenként is más. Nézd meg a weboldalát annak az intézménynek, ahova menni szeretnél. Azonban el kell keserítselek, hogy a jobb helyeken a kettesekkel nem sok esélyed lesz. Pláne, ha a szak angol, mert mindenki azokra akar bekerülni... Kint nincs duplázás, ha jól tudom.

A helyedben én itthon próbálkoznék először. Msc-t ha külföldön csinálod, az már bőven jó (és az angol nyelvű képzések választéka is sokkal nagyobb,egyébként).

2017. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Angliába motivációs levél, tanári ajánlás, önéletrajz, IELTS/TOEFL/Cambridge C1 nyelvvizsga és jó érettségi kellett. 4-es összátlaggal + kellett két 5-ös emelt.
2017. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!