Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha Olaszországban szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Felvidéki lány vagyok, 17 éves. Hatalmas álmom és célom, hogy Olaszországban tanuljak idegenforgalmat/földrajzot az egyetemen (angol nyelven), és közben elsajátítsam az olasz nyelvet is. Kiskorom óta az a célom, hogy idegenvezető legyek (beszélek C2 szinten szlovákul, B2-C1 szinten angolul, franciát 2 éve kezdtem, B2 a cél). Nagyom szívesen élnék Olaszországban is utána, ha úgy adódna, imádom, egyszerűen mindent, ami olasz. Milyen lehetőségeim vannak a tanulásra? Van esély valamiféle ösztöndíjra támogatásra? Mik a felvételi követelmények? Minden segítséget szívesen fogadok.

Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy ne menjek Olaszba, stb.

Köszönöm szépen! :)



2017. jún. 4. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én Olaszországban tanulok, úgy hallottam, hogy Firenzében van valami idegenforgalmi egyetem... De nézz utána.

Alapvetően nem hülyeség amit elterveztél, jó, hogy ilyen sok nyelven beszélsz, az olaszoknál pedig tényleg nagyon megy a turizmus.

Viszont, amit mindenképp tanácsolnék, hogy már most kezdj el olaszozni, nem csak azért, mert az olaszok nem beszélnek nagyon semmilyen nyelven (és nem is akarnak) - hanem azért is mert nem nagyon hiszem, hogy találsz turizmus szakot ANGOLUL.

Én magam is ösztöndíjjal tanulok mérnöknek Olaszországban, így aztán az tudom mondani, hogy az ösztöndíj-lehetőségek vannak, és egy magyar jó eséllyel meg is kaphatja. De ez igazából megint egytemenként változik. Én állami egytemen tanulok, de nem állami ösztöndíjam van, hanem az egyetemi alapból részesülök. Úgyhogy először is az egyetemet kéne kiválasztanod, ahol tanulni szeretnél csak ennek fényében tudsz neki állni a többi dolognak. Pl. az egyetemi felvételi is intézmény függő - van ahol van, van ahol nincs.

Ha valami bővebben érdekel nyugodtan írj privát üzenetet is.

Sok sikert!

2017. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!