Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van lehetőségem külföldön...

Van lehetőségem külföldön elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, de sajnos az írásbelim nem lesz a legfényesebb, így már el is búcsúztam a főiskolától. A német nyelvet nagyon szeretem, és mindig is vonzott Németország, a külföldi kúltúra, stb...

Szerintetek hogyan tudnék kimenni külföldre, akár dolgozni is (persze előbb megtanulnék alapszinten németül, amivel úgy nagyjából talán megértetném kint magam)??? Semmi külföldi ismerősöm nincs, akihez esetleg menni tudnék.

A hirdetésekben szoktam olvasni, hogy keresnek Németo.-ba pultost, eladót, stb., de ezekben nehéz hinni, lehet, hogy csak kamu.

Senki olyan ismerősöm, aki kijönne velem szerencsét próbálni. Én nem azt mondom, hogy egész életem ott éljem le, de nagy álmom lenne, hogy talpra álljak, sikeres legyek.


2010. máj. 18. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

"A német nyelvet nagyon szeretem (...). (...) persze előbb megtanulnék alapszinten németül (...)"


Tehát, ha jól értem szereted a német nyelvet, de nem tudsz németül. Ehhez csak gratulálni tudok.

2010. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, kedves válaszoló... Most érettségiztem belőle, és ha minden igaz abból az egyből összehoztam egy 4-est. Nem erről van szó, csak ott kint nem ilyen a német nyelv, mint ahogy én itthon megtanultam... Teljesen máshogy beszélnek, és úgy akarok megtanulni. A kérdésre válaszolj légy szíves máskor, vagy inkább ne is írj, mert nem érdekel az idióta válasz! Köszönöm! :)
2010. máj. 18. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapfokkal igenis fölvesznek Mekibe meg hasonló helyekre, és kb. havi 1000 Euród meglesz ha teljes állásban végzed a munkát..

De amúgy tényleg Ny-Európában meg lennének az esélyeid úgyhogy itthon ne maradj! Ha más nem akkor ott is beiratkozhatsz nyelvtanfolyamra, de itt Mo-n a Mekibe nem 1000, hanem 250 Eurót is alig kapnál..

És persze ha meglesz a nyelvtudás akkor ott is folytathatod iskoláidat, és kerülhetsz magasabb poziciókba.



Én javaslom hogy vágj bele, itt Mo-n nemhogy lehetőségek, de igazi értékek sincsenek már.. :(

2010. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én is Németországban fogok lakni, de csak 2 év múlva.. Nyelvtudásom már most megvan, de anélkül is mennék.
2010. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
17:30asnak jelezném, hogy az ország értékeit az országban élő emberek testesítik meg. A legtöbb magyar szivesen faképnél hagyná a saját nemzetét egy anyagilag gazdag, de szellemileg alultápláltakból álló nemzetért. márpedig ha itt ilyen emberek élnek, akkor igazad van, nincsenek értékek, ágyő, sok szerencsét kint. (egyébként énis megyek külföldre, csak én nem olyan szivesen és nem önszántamból)
2010. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szellemileg alultáplált?? hát szerintem itt van a legtöbb bunkó, egy nagy szemét az ország.. az hogy sok szart bemagoltatnak itt az iskolában, nem jelenti azt hogy valaki kulutúrált..


Meg lehet nézni sok német vagy bármilyen NY-Európai, amerikai várost, hogy nem szemetelnek össze vissza, nem kis panelokban nyomorognak és kedvesen fordulnak az idegenekhez is, annyira, hogy az ember nem is érzi magát annak.. Mo-n van szerintem a legnagyobb országon belüli széthúzás...

2010. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!