Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felsöoktatát keresek Dél...

Felsöoktatát keresek Dél Koreaban, Seoulban. A filmrendezés világában. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Tudom a kérdèsem furàn hangzik, de par vèlemènyre lennèk kivàncsi. Pár èvem van màr csak hàtra, ès elkezdtem megtervezni a jovomet. A film rendezès vilàga èrdekel,ès ezt felsöoktatàsban hol tanulhatom ki Seoulban?

2017. aug. 13. 00:09
 1/8 anonim válasza:

Megkerdezhetem, hogy miert pont Del-Koreaban?

Eleg bator dontes.

2017. aug. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem sok ertelme van nem fognak felvenni anyanyelvi tudas es nagyon sok penz nelkul. Valamint nem eselyes, hogy koreai diakok mellett a sajat tesztjukon labdaba rugsz. Menj rakj ki egy puzzle-t vagy valamit de ezt a vagyalmot felejtsd el mert csak fel fog emeszteni.
2017. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azert szeretnèk koreàban tovàbb tanulni, mert règota oda hùz a szivem. Nagyon szeretem a kulturàjukat, ès a csalàdom is tàmogatja az ötletem. Kiskorom òta elkötelezetten tanulok hogy kijussak oda. Nem fogom feladni... Mindenki angliàba megy vagy hasonlò orszàgokba. Èn nekem viszont Korea dobogtatja meg a szivem.
2017. aug. 13. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon romantikus, de így, ahogy te leírtad felejtsd el. Turistának kimehetsz, meg is szállhatsz ott egy ideig, de ott élni közöttük már teljesen más tészta. Mindig kilógnál a sorból, ráadásul lehet, hogy ismered kultúrájukat, szokásaikat, de ha itt vagy közöttük hosszú távon, az nem ugyan az. Ráadásul a külföldiek sokkal kevesebb eséllyel jutnának be (ha egyáltalán bejutnak) bárhova is. Szóval szerintem gondold át ezt az egészet, és max menj ki oda turistaként ha ennyire oda vágysz. És még egy dolog. A koreai oktatási rendszer sokkal sokkal durvább mint a magyar. Már csak azért is hátrányban lennél, mert a koreaiak hozzászoktak már ehhez, te pedig nem. De igazából meg lehet próbálni, viszont mindenképpen legyen b terved, mert nagyon parányi rá az esély, hogy sikerüljön. Nem lelombozni akarlak, de sajnos ez van.
2017. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Művészeti főiskolákat keress. Vannak elég nívósak (Pl.: Kyunghee, bár ez eléggé vegyes [link] a Korea National University of Arts ( [link] és a Dong-Ah ( [link] bár ez nem seouli. Viszont az országban elég gyors és könnyű a tömegközlekedés, nem úgy, mint itt, ha hétvégente fel akarsz oda ugrani, nincs is messze. Talán egy óra lehet. De azt is figyelembe kell venned, hogy ott a felsőoktatási intézmények 70%-a magán kézben van, ami milliókat jelent egy évre, plusz a lakhatás. A google szerint a felvételi esély 4%, bár én is próbálkozom, igaz nem ilyen szakokon. De hajrá, viszont nem másnak kéne utána nézni, hanem neked. :)

Aztán még megemlíteném a lakhatást. 400.000 wonért kapsz egy apró szobát, ami egy ágyból, szekrényből és asztalból áll, illetve jó esetben a szoba végében van egy apró fürdőszoba wc-vel és a kézmosóhoz van kötve a zuhanyfej, ami azt jelenti, hogy fürdéskor mindent eláztatsz, mert külön kabin az nincs. :D De legalább ingyen kapsz kimchit és rizst a goshiwonokban. (Hacsak nem vagy baromi mázlis, hogy ennyi pénzért kapsz egy komplett lakást Gangnamban, mint egy csaj youtubeon). Ha pedig nagy mázlis vagy és megkapod az ösztöndíjat, az 2 lehet: fizetik a sulidat plusz 800.000 wont havonta lakhatásra. Abból tényleg csak ilyen kis cickánylyukak jutnak, ha még mellette melózol, talán egy fél fokkal jobb. Csak hát fehér emberként, aki nem britt vagy amerikai, part-time jobot is nehezen talál az ember. Vagy össze is költözhetsz pár emberrel, akkor nagyobb lakásban is ugyan ez az ár jön ki körülbelül, viszont nulla magánélet.


Egy szóval, nem olyan egyszerű ez a dolog, mint itthon :D

2017. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szinte minden fèle modon kutattam a tèmàban, de fökènt ilyenre voltam kivàncsi. Nagyon köszönöm a vàlaszt. Ahogy leirtad, ujabb remenysugarakat kaptam... 😂 nagyon köszönöm a vàlaszokat.
2017. aug. 17. 00:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi vagyok hogy gomdoltad (nem bunoózásból), hátha meríthetek valami ötletet. :D Mert eddig csak ott tartok, hogy szarrá gürizem magamat a 90%-os érettségikért amiből 3 emelt :D
2017. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia. Érdekelne, hogy végül hogy alakult😊
2021. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!