Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában mesterképzés jelentk...

Angliában mesterképzés jelentkezés esetén 2.2-es alapdiploma jegy?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy Angliában mesterképzésre való jelentkezés esetén ha egy egyetem 2.2-es alapdiplomát kér. (Ha jól tudom az a 4-es diplomajegynek felel meg. ) Ebben az esetben a 4-est mint végleges kerekített jegyet tekintjük ami a diplomában szerepel? Mivel az alapdiplomám jegye 3.8 lett, ami 4-es diplomajegynek felel meg. Ilyen esetben a kerekített értéket veszik? Vagy így nem jelentkezhetek olyan helyre ahol 4-es diplomajegyet kérnek. Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 17. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tuodm neked hogy van, de nekem jó minősítés került(tehát 4-es) a diplomámba, mert 3,9 lett az átlagom.
2017. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
3,8 lett nekem, és ugyebár 3,5 illetve 4,5 között 4-es a diplomajegy. Viszont valakitől azt hallottam, hogy a zárójeles jegyet veszik figyelembe, és nem a kerekítettet. Tehát nem a 4-est, hanem a 3,8-at. Ennek szeretnék utána járni, hogy az egyetemek melyiket tekintik.
2017. aug. 17. 11:25
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy még aktuális e a kérdés. Viszont a legtöbb egyetem a saját honlapján feltünteti. Vagy ha nem is, de egy email címet megadnak, ahol lehet érdeklődni felőle. Ha jól tudom ez nem egységes, hanem egyetem határozza meg miként veszi figyelembe a másik ország alapdiplomáját. Viszont például a Queen Mary honlapján, magyar diplomák esetén a következőképpen veszik figyelembe:


UK Bachelor / Hungarian Bachelor Degree Classification

First Class (1st) 4.75/5

Upper Second Class Hons (2:1) 4/5

High –Lower Second Class Hons (2:2) 3.8/5

Standard – Lower Second Class Hons (2:2) 3.5/5

Third Class Hons (3rd) 2/5

2018. jan. 27. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!