Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Informatikai rendszerüzemeltet...

Informatikai rendszerüzemeltető OKJ-val szeretnék elhelyezkedni külföndön, hogy tudnám ezt nyélbe ütni?

Figyelt kérdés

Már beiratkoztam két éves esti tagozatra, középfokú angol nyelvvizsga és jogosítvány már tervben van és amint lesz rá pénzem elkezdem azt is.


De ezen felül a legjobban az érdekel, hogy vajon OKJ-vel hogy induljak meg a nagy világnak külföldön?


Van nem egy angol ismerősöm akik életükben nem hallottak róla, se nem az Europass-ról.



2017. aug. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
OKJ-val sehol, mert mindenki diplomát fog kérni tőled. Legfeljebb olyan helyeken, ahol nem kérnek semmi végzettséget igazoló papírt, de azoknál általában a színvonal és a fizetés is olyan.
2017. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ezek szerint a legjobb amit tehetek, hogy elvégzek még egy OKJ-t pontszámnak egyetemre? Ha egyeteme lesz a sor milyen "fajta" diplomával rúghatok labdába külföldön?
2017. aug. 24. 10:45
 3/5 anonim válasza:
Én is most fogok kezdeni estin. Majd kiderül hogy el tudok e helyezkedni vele.
2017. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is a középfokú angol nyelvtudást célozd be, mert az a fontos nem a nyelvvizsga. A kettő között azért van különbség.

Alapvetően külföldön is IT cégeknél a tudás számít, nem a diploma. Tehát az a kérdés mennyire magasfokú tudást sikerül egy ilyen OKJ-n elsajátítani. Bár én inkább az egyéni tanulást, fejlődést többre tartanám.

Az europass meg egy elég nagy vicc :D Körberöhögnek vele a legtöbb helyen.

2017. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A középfokú nyelvtudás kezdetnek nem rossz, de a diplomához kelleni fog a nyelvvizsga is, anélkül nem kaphatja meg.


Milyen irányba célszerű elindulni? Én valamilyen informatikai szakra mennék, gazdaságinfo, mérnökinfo, proginfo (ha programozással akarsz elhelyezkedni) vagy ha hálózat érdekel jobban, akkor esetleg Cisco vizsgákat összeszedni.

2017. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!