Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus ösztöndíjat mennyi...

Erasmus ösztöndíjat mennyi esélyem van elnyerni?

Figyelt kérdés

Az egyetem honlapján olvastam, hogy a tanulmányi eredményen és a nyelvtudáson felül még egyéb dolgokat is néznek, mint pl szakmai akitvitás, szakmai teljesítmény, HÖK vagy egyéb szervezeti tagság.

Nos hát én egyetlen szervezetnek sem vagyok a tagja, nincsenek szakmai publikációim, szakmán belül még nem dolgoztam sajnos. Nyelvtudásom kimerül az angolban, de tervben van egy német nyelvvizsga is, ösztöndíjátlagom meg tavaly 3,9 körül volt ha jól emlékszem.

Igaz, hogy nem mostanában szeretnék kimenni, hanem majd 4. vagy 5. évben (most harmadéves vagyok), de szerintem eléggé nehéz lehet felvenni a versenyt azokal, akik színötösök, 3 nyelven beszélnek meg minden diákszervezetnek a tagjai. Azt nem tudom pontosan hány fő szokta elnyerni, de nem hiszem, hogy olyan sokaknak adnák meg ezt a lehetőséget.


Akik voltak már Erasmuson, nektek mennyire volt nehéz elnyerni?


2017. szept. 23. 13:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így az intézmény ismerete nélkül nem lehet megmondani. Hiába írná le valaki, hogy ő milyen eredményekkel nyerte el az ösztöndíjat, ha nem ugyanabba az intézménybe jár, mint te, akkor kb. felesleges információ rád nézve. Én azt tanácsolom, hogy keress valakit a szakodon/karodon, aki már volt Erasmuson.


(Egyik szaktársamnak se volt semmi "plusz" eredménye/aktivitása és kiment fél évre.)

2017. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!