Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában második évemet...

Angliában második évemet járom college-ban. Jövőre mik a lehetőségeim? (Mindenki aki jártas az angol sulikban, HELP! )

Figyelt kérdés

Remélem ide tévedt pár angliai college/uni diák, nekik szánnám ezt a kérdést leginkább. (Vagy bárki aki olvassa.)


A második évemet járom college-ban, level 3 business IT szakon. Jegyeim nekem a legjobbak az osztályban, illetve a tanárral néztük is, hogy elég UCAS pontom lenne az egyetemre. Viszont a Uni az 3 éves, és egy tanév 9 ezer font. Ezt ejtettem is, mivel nem szeretném lekötni magam további 3 évre ebbe az országba, illetve nem akarok diák hitelbe belekeveredni.


A tanárom említette az apprenticeship-et. Ez milyen lehet? Szakmai gyakorlatot ad? Milyen hosszú? Hogy zajlik? Van valami computing vagy business terén is?


Vagy szerintetek már el is mehetnék dolgozni ezen a szakon? Persze pár évig úgysem lesz kiemelkedő fizetésem, első sorban a tapasztalat szerzés lenne a fontos. (Egy üzletember ismerősöm szólt hogy lehetnék az asszisztense, nem tudom hogy azzal vagy az apprenticeship-el járnék jobban?)


Vagy gondoltam arra is hogy jövőre kihagynék egy teljes évet. Olyankor mivan? Szeretnék hazamenni erre a hosszabb időre, esetleg alkalmi munkákat kopróbálgatni, szabadnak lenni/cikázni a két ország között, utána ismét kijönni Angliába és nekiállni dolgozni.

Szerintetek mit kezdjek magammal?

Mindenki véleményét szivesen fogadom.



2017. okt. 8. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia én az egyetemet választottam de leírom azt amit az én tanáraim mondtak. Az apprenticeship ideje teljesen munkáltató függő. Most egyetemen megismertetése egy srácot aki nyár óta apprentice de olyan is van aki egy suli évig az. A fizetés elég gyatra. Az se baj ha a barátodnak asszisztenskedsz hisz még van elég időd tapasztalatot szerezni de ez is jó tapasztalat lehet. Apprenticeshipet csak akkor ajánlom ha tényleg sikerül egy nagyon jó céghez menni máskülönben felesleges amikor gondolom a barátod adna normál fizetést. Az nem számít ha lelépsz egy évre hisz már nem leszel sulis. Egyetem esetében gap year kéne ilyenkor
2017. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat előbb elküldése. Azt akartam írni hogy ha egyetemre akarnál menni akkor gap yeart tennél ezzel az egy év kihagyása, ugyanis lehet kövi évre is jelentkezni. Az viszont biztos hogy bármikor jelentkezhet tehát ha megvannak rá a jegyeid és pár év múlva mégis menni akarsz akkor nyugodtan nekem is vannak olyan emberek az osztályokba akik sokkal idősebbek nálam sőt az átlag ilyen 20-21. A hitel egész kedvező egyébként. Nézegess apprenticeshipeket a neten, meg kérd meg a tanárodat hogy segítsen. Nekünk a suli szervezett egy csomó ilyen megbeszélést azoknak akik nem akarnak egyetemre menni, meg pár embernek szereztek munkát.
2017. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Sajnos még mindig döntésképtelen vagyok... 3 év az rengeteg idő, én meg már terveztem hogy a jövő évemet Magyarországon töltöm tapasztalatszerzés és nyaralásképpen is. Esetleg utána évben visszajöttem volna ide is dolgozni.

Ma a progress coach-ommal beszélgettünk az egyetemmel kapcsolatban. Mondta hogy nagyon kedvező a diákhitel és meg is fogott vele. Viszont még mindig soknak tartom azt a 3 évet, hogy addig le legyek ismét láncolva ebbe az országba.

Ráadásul az angol GCSE-m sincsen meg, jelenleg is csak Functional skills level 2-őt csinálok.

Viszont Business IT (level3) szakon vagyok és tavaly 4 merittel és 2 distinctionnel végeztem. Kiszámoltuk, ha ebben az évben is ilyen jegyeket kapok, akkor 110 Ucas pontom lehet, ami a jobb egyetemekre is elég. De az angolom az még mindig nincs meg.. Ilyenkor mi a teendő, nem tudod? :/

Mert a ez akadály, akkor legalább nyugodt szívvel mondok nemet az egyetemre. De ha így is elfogadnábak egy pl 80 Ucas pontos szakra, akkor meg nem lenne szabad kihagyni, mégis csak sorsdöntő lehet ez a +3 év..

2017. okt. 12. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az angollal nem tudok segíteni mert nekem megvolt már mire collegba kerültem. Erről valakivel a suliból kéne beszélned.
2017. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!