Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valaki itt akinek esetleg...

Van valaki itt akinek esetleg személyes tapasztalata van a Royal Conservatory of Soctland-dal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnék oda jelentkezni de ahogy láttam nagyon kevés külföldi diák van. Foggalmam sincsen mit várnak el mik a követelmények. Vagy egyáltalán hogyan kellenne a meghallgatásra készülnom? Előre is köszönöm szépen

#követelmény #jelentkezés #Royal #conservatory glasgow
2017. okt. 17. 20:51
 1/4 anonim válasza:

A legjobb barátnőm bátyjának a barátnője most kezdte el a dráma tagozatukat, eddig nagyon tetszik neki. IB-t kellett tennie (nemzetközi érettségi) meg egy IELTS nyelvvizsgát. Ha jövőre akarod elkezdeni, 2018. január 15-ig tudsz jelentkezni, a jelentkezés díja 25 font, a meghallgatásé 55 (összesen 80).

A meghallgatásra egy Shakespeare és egy modern (XX. század második fele) monológ a beugró, mindkettő 1-3 perc hosszúságban, ő interneten adta be videón.

Nem tudom, melyik szak érdekel, de ezen a linken részletesen olvashatsz a felvételi feltételekről:


[link]

2017. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, én a Music Theater szakra szeretnék jelentkezni. Szerintem ott sajna nem lehet videón beküldeni az anyagot. Amúgy nem tudod esetleg hogy a nemzetközi érettségi kötelező?
2017. okt. 21. 11:55
 3/4 anonim válasza:

Nem kötelező az IB, a lány csak azért csinálta meg, mert mindenképpen külföldön akart továbbtanulni. :)

A legtöbb nemzetközi kvalifikációt elfogadja az RCS, így valószínűleg a hagyományos magyar érettségit is, sőt, mivel a tehetség és a képességek többet nyomnak a latban, mint a tanulmányok, ha van esetleg releváns tapasztalatod, azt is figyelembe veszik a felvételinél. A legjobb lesz, ha írsz nekik a tanulmányi osztályra, állítólag nagyon segítőkészek. :)


admissions@rcs.ac.uk

2017. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egyébként ahogy olvasom a tájékozatójukat, lehet videós meghallgatást csinálni a Music Theatre szakon is. Kell egy 1-3 perces táncbemutató (jazz, balett vagy kortárs), három dal 3 zongorakísérettel, ebből l nem musical, hanem pl. pop, rock, gospel, stb. és persze 2 maximum 2 perces monológ (1 Shakespeare, 1 kortárs). Belinkelem pdf-ben a szak tájékoztatóját, hátha könnyebb így olvasni:


[link]

2017. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!