Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki Magyarországon jár...

Ha valaki Magyarországon jár egyetemre és megszerzi a diplomát azzal külföldön tud-e akár munkát vállalni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 24. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szakot végzel, úgy tudom pl orvosi esetén van valami különbözeti dolog, a jog és a számvitel országonként más ezért a sima alapszak oda is kevés, nemzetközi joggal vagy nemzetközi számviteli tudással lehet valamit kezdeni, de ez nem tartozik az alapszak anyagába. Tanár is attól függ mit tanítanál stb. Szóval azért sokat számít milyen szakon végzel, de van rá lehetőség. Nyilván folyékony nyelvtudás is kell hozzá kiegészítve a szakmai nyelv ismeretével. Kicsit macerásan, de azért magyar diplomával is el lehet helyezkedni külföldön diplomás munkakörben.
2017. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én matek tanári szakra gondoltam, a debreceni egyetemem és azzal, hogy tudnék boldogulni.
2017. okt. 25. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanári szakon 99%-ben NEM, mert mást tanítanak, más tematika szerint, stb.
2017. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
#3 Tévedsz! Artól, hogy más országban más a tananyag, még simán taníthat. A matek mindenhol matek, és a többi tárgy is. Én is Mo-on végeztem, és külföldön tanítok. Akkoriban a diploma honosításával volt egy kis gond, de ma már automatikusan megy az EU-ban.
2017. okt. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!