Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mekkora hátrány a Bécsi...

Mekkora hátrány a Bécsi Egyetemen, ha csak az irodalmi német nyelvet ismerem?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett: azzal eddig is tisztában voltam, hogy az egyes német nyelvjárások jelentős mértékben eltérnek egymástól. Néha annyira, hogy Németország legészakibb pontján élő németek, a bajorokat már meg sem értik, ha a saját nyelvjárásukat használják.

Viszont, ott van a Standarddeutsch-t, amit mindenki megtanul Németországban, a "saját anyanyelvük" mellé, és hivatali érintkezésben, és iskolákban is ezt használják.

Azt viszont már nem tudom, hogy Ausztriával mi a helyzet. Korábban azt hittem, ez a teljes német nyelvterületre igaz, ám most kétségeim támadtak. Több helyen is találkoztam azzal az állítással, hogy az Standarddeutsch

ismerete kevés ahhoz, hogy Ausztriában elboldoguljak. Köztük azzal az írással, ami szerint a Németországból jövő diákok is folyamatosan pórul járnak emiatt. Gondolják, hogy az osztrák oktatás nem fizetős, könnyebb bekerülni a Bécsi egyetemre, mégis nívós, és mivel közös a nyelv, a tanulással nem lesznek gondjaik. Aztán amikor egy mukkot nem értenek az előadó, vagy az őket körülvevő emberek beszédéből, jönnek rá, mekkorát tévedtek. Ez mennyire van eltúlozva, és mennyire igaz? Mert az még rendben van, ha az élelmiszerek nevei elütnek az irodalmi németben használtaktól, vagy ha az osztrákok kiejtése eltér egy kicsit a a Hochedeutsch-tól. Az viszont már kevésbé, ha emiatt a tananyagot sem érteném meg.

Szóval, ez mennyire van eltúlozva? A Standarddeutsch-al is el lehet boldogulni, vagy jobban járok, ha már most el kezdek barátkozni a Bécsi nyelvjárással?



#oktatás #német nyelv #osztrák #Bécsi Egyetem #német nyelvjárás #Standarddeutsch
2017. nov. 11. 17:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!