Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elte vagy amerikai egyetem?

Elte vagy amerikai egyetem?

Figyelt kérdés

Eloszor is nem akarok senkit sem megserteni. Ezek a meglatasaim, es egyszeruen nem tudok donteni. Kulfoldon nevelkedtem fel, oda jartam egeszen kozepiskolaig. Csalad ugy dontott, hogy 3 evig Magyarorszagon fog elni, addig is ide fogok egyetemre jarni. A problema csak az, hogy szandekos butitas megy az egyetemeken. Legalabbis az Elten. Nem tudom, hogy mi fog ebbol a harom evbol kisulni. A mester diplomamat kizarolagosan kanadaban szeretnem vegezni. A szivem idehuz, mivel sok jo dolog van itt. Pl: kaja, tarsadalmi elet, szep epuletek, forro nyar, szines ejszakai elet, kedvezobb munkahelyek a kulfoldi multam miatt stb... szoval ez nagyon csabito


Ha az amerikai egyetem mellett dontenek, akkor teljesen egyedul kellene elnem a csaladtol tavol. Teljes munkaidobe tanulni es dolgozni, hogy a lakast tudjam fizetni, a kajat stb. Tehat teljesen magamra lennek utalva.

De modern nagyszeru szinvonalas oktatasban lenne reszem. Segitokesz tanarok, kenyelmes jol felszerelt osztalytermek. Remek adminisztracios csapat.


Az egyetemert fizetnem kell diakhitellel mindket helyen, szoval a penzemert szeretnem a legtobbet kihozni belole. Ingyen is tanulhatnek Magyarorszagon , de a hallgatoi szerzodes nem tunik valami jo otletnek.


Elnezest kerek ha valakit megsertettem, de nem tudom ezt maskeppen fogalmazni. :/

Szoval ti mit valasztanatok az amerikai egyetem vagy Elte?


2018. febr. 28. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Én sajnos nem külföldön nőttem fel, de mindenképp kanadában, amerikában vagy angliában járnék egyetemre. Add be az Elte-re is, és az amerikai egyetemekre is, és ha mindkettőre felvesznek, akkor ráérsz dönteni! :)

15/L

2018. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 wrspeed80 ***** válasza:

Szerintem kulfold. Ahogy te is mondtad, ott jobb az oktatas es nyilvan lennenek nehezsegek de a vegen jobban jarnal. Ha meg hianyzik Mo egyetem utan siman visszamehetsz oda dolgozni, egy amerikai diplomaval konnyen fogsz melot talalni.


A legjobb amit mondhatok pedig az h hallgass a szivedre es ne masok miatt hozz dontest :D

2018. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat koszonom a valaszokat...eleg nehez dontes ez, barcsak nem igy lenne
2018. márc. 5. 00:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért az ELTÉnek rosszabb a híre ilyen szempontból, mint amilyen valójában:D Itt tanulok, és nem igazán szeretem, de nem azért mert úgy érzem, hogy szándékos butítás folyna itt, vannak nagyon színvonalas óráim. Úgyhogy ha csak ez tántorítana el, én azt javasolnám így látatlanban, hogy maradj.

(Személyesen én mondjuk biztos amerikát választanám, hatalmas lehetőség, bár tény és való, hogy bárki bármit mondjon, itthon is lehet boldogulni.) Barátaid hol vannak?

Szerintem három év itt simán belefér, és ha nagyon utálnád, utána, mint ahogy te is írtad, mehetsz mesterre Kanadába:))

2018. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hat igen, ez igy is volt tervezve. Harom ev az Elten a tobbi meg kint. :( Baratok szempontjabol Magyarorszagon szinesebb/surubb a szorakozasi elet. Ami nagyon tetszik. :). Igazabol nagyon orultem, hogy Europaban tanulhatok egy darabig hehe.

Barcsak maskepp alakult volna. :(

Amerikaban 2 major + 1 minor is lehetseges es a harmadik evben valasztod ki oket. Tobb mindent is felvehetsz, ha birod. Sokkal tobb mindent tanulsz, es sokkal segitokeszebbek, nincs ez a nagy zurzavar.

Utolso valaszolo, te hanyadikos vagy es mit tanulsz? (Ha megkerdezhetem)

2018. márc. 6. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!