Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kulfoldi jogi diploma honositasa?

Kulfoldi jogi diploma honositasa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kulfondon tanulok jogot, lassan a vegehez kozeledek, mellette egy itteni ugyvedi irodaban vagyok gyakornok. 6 eve elek kint es mar nagyon hianyzik Magyarorszag, mostanaban sokat gondolkodtam azon, hogy az egyetem befejezese utan hazakoltozzek. Milyen lehetosegek lehetnek egy kulfoldi jogi diplomaval (osztrak jog)? Kulonbozeti vizsga esetleg? Ha van valakinek otlete, tapasztalata, szivesen varom! Koszonom szepen elore is.
2018. márc. 4. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a jog a legmacerásabb ilyen téren. Költözz a határ mellé és ingázva járj át. Ha a jó fizetést meg akarod tartani, de vissza vágysz akkor ennél jobb megoldás nincs. Mondjuk Sopronba gondolkodnék úgy Bécs vonaláig.
2018. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ingázás tényleg jobb döntés lenne.
2018. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éri meg igazán, alapból sokan végeznek az itthoni egyetemeken és eléggé sokan jelentkeznek egy állásra... az valóban jó, hogy van egy osztrák jogi diplomád csak Magyarországon nem fogsz vele tudni csinálni sok mindent (európai közösségi jogász lehetsz) mert a magyar diplomát kérik mindenhol, egyedül az jöhet jól egy itthoni német ügyfelű irodánál, hogy a német szaknyelved nagyon jó, ami mondjuk egy magyar jogot végzettnél nem ugyanolyan szinten lehet.Kezdőként az itthoni fizetések meg sem közelítik a kint végzett kezdő jogászok fizetését (általában minimálbér és sokszor be sem jelentik őket). Szóval szerintem is úgy jársz jobban, ha ingázol pl. Sopronból vagy a közelből illetve egy nemzetközi irodával járnál a legjobban Bécsben vagy ami magyar alapítású iroda, mert ott tudod hasznosítani az osztrák jogi diplomád és magyar nyelvtudásod is!
2018. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!