Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön miért ennyivel...

Külföldön miért ennyivel átláthatóbb egy egyetemi/főiskolai szaknak a feladatai például?

Figyelt kérdés

Ha az én helyzetemből indulok ki, akkor második évet járom gazdaságinformatikán Angliában.

A lehető legjobb jeggyel végeztem tavaly, és idén is ez a cél. Eddig még nem találkoztam olyan feladattal/beadandóval ami annyira megfogott volna, hogy egyszerűen kihagytam. Még sulin kívül sem.


De!

De amint meglátok például egy teljesen átlag Magyarországon "kitalált" kérdést vagy feladatot gazdaságinformatikával kapcsolatban, akkor lényegében azt sem tudom miről van szó. Csak fél óra megy el a kérdés értelmezésével, illetve mintha egyszerre túl kevés és túl sok infó lenne.


Nyugtassatok meg, hogy ez nem azért van, mert ennyire könnyebb lenne az oktatás Angliában??

Most inkább annak tudom be ezt az egész kis "félreértést", hogy 13 éves korom óta itt élek és itt tanulok, és egyszerűen nem értem azokat a fogalmakat mert sosem tanultam őket magyarul.


Velem lenne a baj, vagy az angol oktatással, esetleg a magyar oktatásban bonyolítanak túl mindent? Egyszerűen nem olyan átlátható.


Egyébként, ha két ugyanolyan feladat van egymás mellett csak az egyik magyarul, másik angolul, az angolt sokkal hamarabb megértem és sokkal könnyebben el is kezdem. Pedig magyarul fényévekkel jobban tudok, hisz az az anyanyelvem.

El fog ez egyáltalán múlni idővel?


Egyébként azért érdekel ez a kérdés illetve válasz, mert egy ideig gondoltam, hogy az egyetemet Magyarországon folytatnám, vagy hogy diploma után esetleg elkezdek dolgozgatni Magyarban. De így kicsit lehangoló, hogy lehet nem "égnék" be annyira, ha itt kezdenék el munkatapasztalatot szerezni végzettség után.



2018. márc. 22. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Hogy odakinn mi megy, nemtudom.

De hogy itthon az iskolákban nem az oktatás a fő cél, az tuti.


Aki másképp gondolja, magyarázza meg első körben mondjuk azt, hogy egy PINCÉRnek mért kel tudnia DIFFERENCIÁLszámolnia.

2018. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Ez mondjuk érdekes. Persze hallottam már, hogy az oktatás rémes, illetve tapasztaltam is mivel 8. osztályban költöztünk el onnan.

Itt egy olyat nem tudnék említeni, amit megkellett tanulnunk, de még hasznát sosem vettem.

Például a pythagoras-t matekon egy óra alatt lezavartuk, mert a tanár szerint haszontalan. Igaza is volt :)

2018. márc. 22. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dániában tanultam fél évet, ott is tudtak olyan feladatokat adni aminek többször neki kellett futnom, mert nem bírtam felfogni. Pedig elméletileg az erasmusos diákokkal még lazábbak is. Mivel dánul nem beszélek nyilván nem tudom mennyire voltak a nekünk írt feladatok könnyebbek. Másfelől gazdasági szakon tanulok, sok a számviteles órám. Mivel ezeket a törvény szabályozza elég kacifántosak tudnak lenni, de a többi tárgynál nem tapasztaltam hogy túl lenne bonyolítva. Néha inkább pont le van butítva, sokkal egyszerűbben vannak megfogalmazva a feladatok meg az órai anyagok mint ahogy a szakirodalom fogalmaz. Nem tudom Angliában milyen az oktatás, de itt inkább csak az ügyintézésnél tapasztaltam a felesleges bonyolításokat.
2018. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Na igen, az ügyintézés megint feleslegesen túl van bonyolítva Magyarországon. Itt Angliában nincs olyan amit ne lehetne megoldani neten.

Magyarba meg... Legutóbb útlevelet csináltattam úgy 3 hónapja. Másfél órát kellett úgy várnom az okmányirodában, pedig csak 1 személy volt előttem. Aztán jött egy erőszakos nyugger aki nem tudott a férje harmadik nevéről, és felrobbantotta az épületet. Másik ablak meg nincsen csak 25.

Majd anyakönyviért húztam jegyet, és 1 óra várakozás után mondják, hogy azt nem is ott kell intézni... Akkor miért van a gépben, hogy anyakönyv másolat kérése!?

Olyan felesleges ott minden rendszer...

2018. márc. 22. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én finance-t tanulok Angliába. Ezen a szakon van sok olyan dolog amit nem fogok az életben használni. Főleg a matek részénél a felének nincs köze a pénzügyhöz de mégis meg kell tanulni. És ezekből lesz a legkomolyabb vizsgám.
2018. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként az is lehet hogy azért nem érted mert angolul tanultad a szak szavakat.
2018. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

"mintha egyszerre túl kevés és túl sok infó lenne"


Az élet nem ilyen? De. Pont ilyen. Tehát a magyar rendszer az életre nevel, nincs minden lebutítva.

2018. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egyértelműen arról van szó, amit Te magad is sejtesz. A szakkifejezéseket csak angolul tanultad, magyarul nem ismered (vagy messze nem olyan alaposan) azokat; hiába magyar az anyanyelved. Tartok tőle, hogy ezen az angliai munka nem sokat segítene.
2018. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!