Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen szakma keresett kulfold...

Milyen szakma keresett kulfoldon? Amerikaban es Angliaban gondolkozok fokent, hogy eloszor kimegyek 1-2 evet aupairkent aztan pedig ott tanulok majd tovabb. Mit erdemes?

Figyelt kérdés

Amik erdekelnek: fodrasz, mukormos, szuleszno, vedono(bar az ha joltudom nincs is ezekben az orszagokban?), es mindenfele turizmus-vendeglatassal foglalkozo allas. Tudom, eleg sokfele, meg nem tudtam teljesen pontosan donteni, csak hogy biologiabol es infobol akarok pluszban erettsegizni. Mi a velemenyetek? Ha valaki kozuletek kint lakik kulfoldon tudna meselni milyen szakmaval ment ki?

Nagyon szepen koszonom elore is a valszokat!

17/l



2018. márc. 31. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Au pairként kimehetsz eggyet. Azonban az USA nem az EU. Nem mászkálhatsz csak úgy oda. Kell munkavállalói vízum amit elég nehezen osztogatnak. Bizonyos diplomás hiány szakmákban megfelelő tapasztalat esetén ezt tetemes pénzekért elintézik. Amúgy esélytelen.


Bizonyos mérnök szakmákban (főleg IT) meg asszem nővéreket keresgélnek inkább. Amiket felsoroltál azok szerintem esélytelenek.



Olvasd el, hogy mit írnak az amerikai munkavízumokról. (Assszem fél-egy évre ilyen fizikai szakmákra is osztanak valami papírt ha nem találnak embert, de ha lejár akkor utána hazapaterolnak.)

2018. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ui: A kapuk meg angliában is záródnak szép lassan, szóval jó lesz végig gondolnod a dolgokat.
2018. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

En ugy olvastam, hogy ugye az Au paireknek J1 vizum jar, es addig ervenyes amig tenyleges Au pairkent dolgozik ott, szoval oda mindenkepp ki szeretnek menni igy.

Nekem Angliaban is tokeletes lenne, nagyon szeretnek ott elni, de tenyleg fogalmam sincs hogy mi lehetnek ha ezek nem jok amiket felsoroltam. Mernokhoz nem vagyok eleg jo matekbol, csak gyenge 4es, nover pedig biztos nem akarok lenni :(

2018. márc. 31. 20:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, felek is tole hogy mi lesz ha addigra kilepnek az EUbol, viszont csak angolul tudok felsofokon, spanyolbol alapfokon, nemetet viszont ki nem allhatom😩
2018. márc. 31. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
takarító, mosogató
2018. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az nem opcio, akkor mar inkabb maradok itthon szulesznokent
2018. márc. 31. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Fodrász meg műkörmös szinte minden sarkon van, nagy városokban az mindig kell.
2018. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
es meg mukormosnek/fodrasznak is jobban megerne kimenni, minthogy itthon maradni szulesznokent?
2018. ápr. 8. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
UKban orvos es nover hiany van, ugyhogy azzal eltudsz helyezkedni valoszinuleg brexit utan is, de ha orvos vagy gyakorlatilag akarhol talalsz munkat ha az angolt beszeled. Fodrasz es mukormos... eselytelen. Minden sarkon van egy tucat. Szuleszno van UKban (midwife), de nem ugyan azt a munkakort takarja mint otthon.
2018. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt Angliában a nővér feladata az ami a védőnőjé. Nővérként elhelyezkedhetsz korházakban, iskolai védőnő vagy a háziorvosi rendelőkben (GP). A GP-nél a nurse feladata a kismamákkal való foglalkozás, méhnyakrákra való kenetvétel, vérnyomásmérés, új betegeknél súly, magasság mérése, lebeszélni őket a dohányzásról, stb.... Szerintem ezt érné meg a legjobban. Nincsenek túlterhelve, nagyon jó a fizetés és a munka önmagában sem rossz.
2018. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!