Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Menjek Amerikába vagy tegyem...

Menjek Amerikába vagy tegyem későbbre? Egy fontos kérdés az életemben 25 éves jogász hallgató lány

Figyelt kérdés
gyerekként mindig arról álmodtam, hogy az USA-ban tanuljak jogot. Elkezdtem itthon, utolsó évem következik, úgy érzem szeretem és nem is vagyok tehetségtelen benne.Az angol nyelvvel évek óta küszködök, sajnos nem is jó módszerekkel tanítottak évekig. Most kijöttem erasmussal külföldre, itt sokat küzködtem, de már megértettem magam, úgy érzem fejlődtem, de még nem tudok folyékonyan beszélni sokat kell csiszolni rajtam gyenge közép lehetek. Kaptam egy lehetőséget amerikai jogi egyetemre 4 hónapra, mondanom sem kell, hogy szívem szerint már a gépen ülnék, de sajnos az angol.. nem tudom, hogy fogok vele boldogulni, megérteni az anyanyelvi tanórákat, és aktívan részt venni. van egy másik lehetőségem európában erasmussal, ahol az angolom tudom még fejleszteni, de karrier szempontjából nem ad semmit. ha tudom, hogy ilyen egyszerűen kapnék még lehetőséget az USA-ban az utóbbit választanám, de benne van, hogy ha most kihagyom, lehet legközelebb nem nyerek pályázatot vagy pénz stb. augusztus közepétől kellene utaznom. köszönöm. szép napot
2018. ápr. 13. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mennék az biztos :D Keress egy intenzív nyelvtanfolyanot esetleg, augusztusig az is segít a fejlődésben meg hát így élesben is gyakorolhatod a nyelvet. Ha meg valamit nem értesz/lemaradsz tudsz segítséget kérni a többi hallgatótól.
2018. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Menj el anyukámhoz olcsó angol tanár és több mint 15 évet volt kint nyelvtant és egyéb részeit tudja tanítani nem ajánlanám simán ha az anyám lenne de ő tényleg jó.
2018. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

most amúgy nagyon jó ötletet adtatok ezzel a nyelvi órákkal..:D én hülye el is feledkeztem róla.


#2 írok privátban neked!


Köszönöm :) ! erőt kaptam..

2018. ápr. 13. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted mosogatóként meg fogsz tudni élni ott? Merthogy jogászként esélytelen az elhelyezkedés, még otthon is nemhogy az usában.
2018. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia! nem értem a kérdésedet..nem mosogatni megyek ki, de képzeld dolgoztam kint mosogatóként és még úgy is jobban kerestem, mint más munkakörben itthon. Jogászként bármelyik multihoz eltudok helyezkedni. Az, hogy mi van itthon nem érdekkel, úgy gondolom ha sikerül kint is helyt állnom a tanulmányokban, megtalálom a lehetőséget itthon is..akarni kell csak és tenni érte
2018. ápr. 15. 02:05
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Tévdsz, a magyar jogász diploma kint kb wc papírral egyenlő, mint a legtöbb diploma. Kint teljesen mások a törvények, más a rendszer felépítése, más vizsgákat kell letenned. Kb kint kezdhetnéd elölről az egész tanulást. Nézz utána a dolgoknak. Több ismerősöm is él kint, több országban és mi is kint fogunk körülbelül két hónap múlva. Mi a férjemmel orvosok vagyunk, Angliában kaptunk állást, de míg nem tesszük le az ottani vizsgákat és nem honosíttatjuk a diplomát, addig nem dolgozhatunk kifejezetten orvosként, hanem csak ápolóként. Amerika ebből a szempontból még szigorúbb, nagyon ki se mehetsz ha nincs befogadónyilatkozatod a leendő munkáltatódtól.
2018. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, ezért megyek ki! majd akkor honosítok, nincs ezzel baj, vagy újra tanulom az egészet valahol elkell kezdeni nem, de? az emberek 90% ezért nem viszi semmire, mert pesszimista. Igen is tartom magam olyan csajnak, hogy ne wc papír legyen a munkámból és az időmből..lehet 100ból 2 embernek jön be jogász szakma akár itthon akár kint..de én azon leszek hogy benne legyek abba a 2-be.
2018. ápr. 16. 00:22
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké, de ha van annyi milliód hogy kint újra tanuld, akkor felesleges is kimenni, abból a 80-100 millióból itthon is jól elélnél.
2018. ápr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ezzel a negatív személlyel, pár ember képtelen értékelni, hogy mekkora lehetőség áll előtted. Mennyél mindenképpen, és ha szerencséd van akkor nemzetközivé tudod tenni a diplomádat és nem kell a honosítási bohóckodás. Ezt az egyetemedtől kell kikérni.


Egyébként ha kicsit is talpra esett az ember akkor elég sok mindent el tud érni!

2018. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom azóta mi történt veled de én tuti, hogy mennék ,gondolkodás nelkul:) Nem is kell itthon annyira rápörögni a nyelvre, hidd el kényszerben tanul az ember a legjobban. Szerintem kint, ha nagyon lelkes vagy és vírod a strapát egy két hónap alatt fel lehet venni a versenyt. Én fel evre mentem ki, drasztikusan javult a nyelvtudásom.
2018. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!