Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Angliában már jelentkeztem...

Ha Angliában már jelentkeztem egyetemre, hogyan kell elintézni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Már egyszer segítettek ebben a témában privátban, csak sajna nem találom azokat az üzeneteket, se a személyt :/

Szóval újra itt.

Röviden annyi, hogy már High School-ba is ide jártam, most pedig lassan végzek a 2. évvel college-ban. Ahova college-ba járok, indítanak egyetemi szakokat is, szóval ugyanide jelentkeztem egyedül. Úgy tűnik fel is vesznek, mert a jegyeim megvannak. Viszont a student finance-t, azaz diákhitel (félét) hogyan kell intézni? Az iskola mindent intéz, vagy nekem kell külön? Mik kellenek hozzá, és mikor a határidő?


Még annyi, hogy nem Ucas-on jelentkeztem a szakra, mert ugyanabban az iskolában maradok így lényegében. Csak a suliba beadtam egy belsős jelentkezői nyomtatványt az önéletrajzommal és a jegyeimmel. Ez volt decemberben. Azóta kb februárban kaptam egy email-t, hogy köszi a jelentkezést és mi a jelenlegi szakom teljes neve, és hogy meg lesz-e a ponthatárom. Írtam nekik, de semmi válasz nem volt. Múlt héten is írtam, hogy hey még élek, de semmi. Most akkor mi van? Nem szeretnék kifutni az időből :/


Köszi előre is a válaszokat. (Ha lesz.)



2018. ápr. 29. 02:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy magyar oldal, kicsi az esélye, hogy érdemben valaki segít.

Azonban nem hiszem, hogy a sulinak ne lenne egy telefonszáma, amit feltudsz hívni és megkérdezni, amit tudni szeretnél!

2018. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már többen is segítettek itt, szóval megpróbálkozom megegyszer.
2018. ápr. 29. 10:16
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Te nem a IT srác vagy? Az iskola nem fogja neked elintézni. Elvégre utána bárki mondhatja, hogy akaratlanul raktak a nyakába. De kell legyen az épületen belül finance and support rész ahol elmagyarázzák. Egyébként a government oldlán kell jelentkezni.
2018. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Köszi. Igen én vagyok. Majd meg is kérdezem bent. Csak igazából elfogytak a tanárjaim, szóval csak heti kétszer kell bejárjak. Gondoltam addig kiírom a kérdést, hátha lesz valami hasznos válasz.


(Közben neten keresgéltem, elvileg május eleje fele szoktak az egyetemek visszajelzést küldeni a jelentkezőknek, hogy felveszik-e vagy sem. Szóval ez megoldódott egyelőre.)


Nem tudod véletlenül, hogy mi van ha nem vesznek fel, de ezt a hitelt már megigényeltem? Minden nullázódik? Meg tudom addig igényelni amíg nincs biztos helyem? Vagy mivan ha eleve a hitelt nem adják meg? Van olyan?

(Bocsi ha sok a kérdés, de most hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért is nem tudok semmit ezzel a témával kapcsolatban.)

2018. ápr. 30. 23:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért nem tudsz sokat, mert még fiatal vagy és csak most kezdtél utánajárni a dolgoknak. Egyébként ahol a hitelt kéred, ott a honlapra már regisztrálhatsz. Majd onnan kell elindítanod a kérelmet, de a sima regisztráció még nem kötelez semmire. Az egyetem adni fog egy kódot ami a kérvény elindításakor kelleni fog. Ugye Angliában lehet olyan is, hogy az 5 megjelölt egyetemi szak mindegyikére felvesznek és ilyenkor te választasz és addig megint felesleges lenne elindítani amíg nem biztos, hogy hova is mész.
2018. máj. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A government honlapján fent van, hogy mik a feltételei. Érvénye útlevelednek/személyidnek lennie kell, mert azt küldöd el nekik postán.
2018. máj. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért mentegetőztem, hogy nem értek még ehhez, mert már jöttek a "te életképtelen" kommentek...


Szóval az egyetem ad majd ilyem referenciát, és azzal kell a finance-t igényelni? Nem is tudtam.

Igazából majdnem biztos, hogy hova megyek, mert csak egy helyre jelentkeztem. (Ahova most is járok, bár ha felismertél, hogy az IT srác vagyok, akkor talán erre is enlékszel.)

Oda se Ucas-on keresztül jelentkeztem, hanem csak kértem egy ilyen jelentkezési nyomtazványt, és azt adtam be. Ebben a megyében ahol lakom más uni nem nagyon lett volna, mert azokba lehetetlenség bejutni, illetve volt egy negyedik lehetőség ahova szerintem felvettek volna, csak egyszerűen nem volt szimpi az egész. (Szóval megspóroltam a Ucas díjat.) De a jegyeim alapján fel kéne venniük ide is ahova jelentkeztem, meg nagyon alacsonyak a pontok is.

2018. máj. 1. 10:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Pont most kaptam egy email-t, amiben az egyetem sok szerencsét kíván a dogákhoz. Legalább tudják hogy élek:)
2018. máj. 1. 10:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg keresd fel a finance support részleget. Főleg mivel te iskolán belül maradsz. Én úgy sejtem, hogy majd nyáron kapsz levelet amiben meg lesz adva a szaknak a kódja, iskola egyéni azonosítója, stb... De ne vedd kézpénznek. Annyi biztos, hogy az iskola nem fogja elintézni
2018. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézz fel erre az oldalra hátha segít : www.england-from-teenage-view.blogspot.co.uk
2018. máj. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!