Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldön fejezem be az...

Ha külföldön fejezem be az általános iskolát, elvégzem odakinn egy gimnáziumot és esetleg felnőttként majd úgy döntötök hogy haza szeretnék jönni akkor lesz lehetőségem itt továbbtanulni? 16/L

Figyelt kérdés

Nyilván nem orvosi egyetemre gondolok.

Ahol most lakom az is EU-s ország.

Még nyilván nem biztos hogy így lesz csak jó lenne tudni, hogy milyen lehetőségeim vannak.



2018. jún. 15. 07:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Mostanság eléggé bizonytalan vagyok. Olyan érzésem van hogy úgy semmi sem biztos számomra, fogalmam sincs mit kezdek az élettemmel a jövőben.
2018. jún. 15. 07:54
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Abban a korban vagy, amikor normális ez az érzés, ne aggódj! :)

Ha külföldről hazajönnél lesz lehetőséged itt tovább tanulni.

2018. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem oktatási kérdés?
2018. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanúgy van esélyed továbbtanulni akár egyetemre, mint más külföldi vagy magyar diáknak.

Én Angliában végeztem college-t, ami Magyarországon inkább a gimi utolsó két évére hasonlít, de hasonló a főiskolai körülményekhez.

Az itteni végzettségemmel jelentkezhettem volna Magyarországon is egyetemre, bár inkább úgy döntöttem itt folytatom. A magyar egyetemek honlapján meg lehet nézni mik a követelmények külföldi diákoknak.

Attól is függ milyen országban tanulsz és milyen jegyeid vannak, de általában tovább tudsz azokkal is tanulni, mert feltételezem érettségivel egy szinten lévő végzettséget adnak ott is.


Nem tudom milyen országban tanulsz most, de ha például nyugat európai ország, akkor megfontolnám ott az egyetemet, ha már úgyis tervezed majd a továbbtanulást. Lehet ott jobb lenne. (Mint ahogyan énis csinálom.)

18/F

2018. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!