Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ucas pontrendszerbe hogy fér...

Ucas pontrendszerbe hogy fér bele a mi magyar éretségi eredmények? Vagy mi alapján vannak pontozások

Figyelt kérdés
Uk szeretnék egyetemre menni és nem tudom hogy működik a magyar eredmények átszámitása abba a rendszerbe

2018. aug. 9. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmiféle "pontrendszer", mint Magyarországon, nem annyira szigorúak :) Azt adják meg hogy milyen érettségi átlagot várnak, ez egyetem függő, van ahol 3-as átlag is elég, jobb egyetemeken 4-es, 5-ös átlagot várnak, de nagyon jó egyetemeken kérhetnek olyat is, hogy minden érettségid ötös legyen + két,három ötös emelt érettségid. Valamint nemzetközi nyelvvizsga (IELTS, Toefl) mindenhova kell. A kovetelmenyeket egyébként meg tudod nézni az adott egyetem honlapján, az "international students" résznél, csak ki kell választani hogy Magyarország és kiadja a követelményeket. Bekerüléshez tapasztalatom szerint bármily furcsa is, de leginkább egy jó personal statement (motivációs levél) szükséges. Pár iskolán kívüli tevékenység mindig hasznos :) Egyébként én is most megyek Nagy-Britanniaba tanulni, elég bonyolult tud lenni a UCAS rendszer, ha szükséged van még segítségre vagy valami, írj nyugodtan! :)
2018. aug. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel! A legjobb az lenne, ha érdeklődnél az egyetemeknél. Az A level követelmények minden egyetem minden kurzusánál ott vannak, abból következthetsz - viszont azt a két vagy 3 tárgyat, amit kérnek A levelvől, azt neked az érettségin emelt szinten kell teljesíteni. A 2 még oké is, de a 3... az túlzás. Viszont vannak, ahol ezt kérik sajnos.


U.i: milyen szakra mennétek? Illetve mikor? Én most akarok jelentkezni majd, de nincs a környezetemben senki, akivel erről tudnék beszélni, ezért nagyon örülnék új ismerősöknek, akikkel megegyezik a célunk/vágyunk :)

21/L

2018. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!