Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó ötlet egy évre kimenni...

Jó ötlet egy évre kimenni nyelvet tanulni ha nem tudom mit akarok?

Figyelt kérdés
Három évig próbáltam bejutni egy nehéz szakra, végül tavaly felvettek harmadjára, de rögtön az elején megbuktam...most nem tudom tényleg ezt akarom-e csinálni, hogy ismételjek-e évet vagy ne és kezdjek el mást. Néha így érzem, néha úgy... Teljesen össze vagyok zavarodva. Lehet kitisztulna a fejem ha kimennék dolgozni meg nyelvet tanulni és az úgyis hasznos.

2018. aug. 28. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

menj! en erettsegi utan mentem, mert nem voltam biztos abban, hogy szeretnek-e hitelt felvenni, hogy egyetemre mehessek.

na, ebbol az lett, hogy volt egy szuper evem Londonban, folyekonyan beszelek angolul es az elet ugy hozta, hogy Becsbe kerultem, ahol ingyen tanulhatom ugyanazt a szakot, mint Magyarorszagon. megerte? meg hat. :)

2018. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó ötlet. Én a diploma megszerzése után éreztem ürességet, és mentem ki külföldre. Aztán egy másik országba. Megtanultam 2 nyelvet, és sokkal határozottabb, magabiztosabb lettem.
2018. aug. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem viszont nem érdemes. Az én meglátásom:

- a szakot ami nem jött össze, hagyd ott. (ha jól értem most komolyan 3 felesleges éved volt érettségi után, hogy végre becsusszanj a szakra?) Semmi nem ér annyit hogy újra és újra nekimenj. A tanácsom, hogy ha még tényleg azt a szakot akarod, akkor menj más egyetemre, vagy másik szakra, csak ne pont ugyan oda.

- nem attól fogsz nyelvet megtanulni ha kimész. Ez még több időfecsérlés lenne, tehát ne menj. Tanulj magadtól, nyelvet is, és a szakod tananyagát is.

2018. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Utolsó, hát márpedig az anyanyelvi környezetben könnyebben, gyorsabban és jobban tanul az ember nyelvet. Tapasztalat. Minimális nyelvtudással indultam, 2-3 hónap után remekül beszéltem spanyolul. 2 év után sokszor van, hogy meglepődnek, ha mondom, hogy nem spanyol vagyok. A nyelvtanulás nem csak szavakból és nyelvtanból áll.

Szerintem ha van bátorságod, (és mért ne lenne?) vágj bele. Neten sok önkéntes programot lehet találni, igazán még befektetni se kell, a küldő egyesület segít mindenben, és garantáltan olyan környezetben leszel, ahol gyakorolhatod a nyelvet, nem pl beszorulva egy konyhára, esetleg 3 másik magyar mellett.

2018. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nagyon jól tudom, hogy a nyelvtanulás nem csak szavakból és nyelvtanból áll,de ma már a 21. században vagyunk, ha akar, bármikor nézhet filmeket, olvashat újságot adott nyelven, ha meg beszélni szeretne, akkor keres neten egy beszélgetőtársat, vagy pár órára beiratkozik egy nyelvtanfolyamra.

Továbbra is fenntartom, hogy a "kimegyek külföldre nyelvet tanulni" időfecsérlés, és drága is általában.

2018. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

en nem tudok egyeterteni veled. Londonban eltem, nagyon jol megtanultam angolul, mar-mar kezdtem is felvenni a britt akcentust kisse (eroltetes nelkul, annal rosszabb nincs, mikor valaki kenyszeresen imitalja). miota Becsben elek, bar angolul tanulok egyetemen, de eszrevettem, hogy lefejlodtem. miert? mert nem anyanyelviek kozott vagyok, mindenki vet korulottem hibakat es neha felveszem a hibas beszedet en is. persze ez nem akkora problema, mivel igy is folyekonyan beszelunk mind, de sokkal-sokkal jobban tanulod a nyelvet anyanyelviek kozott, ragadnak rad a szavak, szolasok, akcentus es termeszetesen hibatlanul beszelsz, nem kell nyelvtani szabalyokat magolnod.

semmi sem idofecserles, ami elorebb viszi az embert. es itt nem csak a nyelvtanulasrol van szo, hanem megismersz mas kulturakat, hirtelen azt veszed eszre, hogy francia, nemet, brit, ausztral, torok stb barataid vannak, es kitagult az egesz vilag. arrol ne is beszeljunk, mekkora a varazsa az uj helynek, imadtam cel nelkul boklaszni Londonban, ugy ereztem szabad vagyok, valami uj kezdodik az eletemben, tiszta lap. a szemelyisegem valtozott, zarkozott otthonulos lanybol nyitott, pozitivabb, kijarkalosabb lettem. azt is eszrevettem, hogy mikor angolul beszeltem, mas volt a szemelyisegem, mint magyarul.

eletem legszebb eve volt! regenyeket tudnek irni rola, mennyire jo volt, mennyire szabad es boldog voltam ott, mennyire megvaltoztak a nezopontjaim a vilagrol, mennyivel mas ember lettem. mar el sem tudom kepzelni, hogy egy orszagban akarjam leelni az eletem, kivancsian varom, mi lesz a kovetkezo celpont.

amit te mondasz, az a tipikus beszukult mentalitas. idopocsekolas? idopocsekolas, hogy az ember kalandozik, uj elmenyeket szerez es boldog? inkabb dolgozzon eladokent vagy menjen egy szakra, amit nem is szeretne, ahelyett, hogy vilagot latna? legjobb dontesem volt, hogy kikoltoztam. gondolom te nem csinalta soha hasonlit, igy nem ertheted, mennyire befolyasolo lehet egy ilyen dontes az eletedre...pozitiv iranyban :)

2018. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
u.i. nekem egy petakomba nem kerult Londonba koltozni a repjegyen kivul. meg lehet ezt oldani okosan is, sot, haza annyi penzzel jottem, amit Magyarorszagon sose tudtam volna osszegyujteni.
2018. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!