Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy pszichológus mit tud...

Egy pszichológus mit tud kutatni, ha nem szakpszichológus lesz, hanem phd-zik?

Figyelt kérdés

Gondolom komoly betegségekkel, mint skizofrénia, antiszociális, disszociatív, nárcisztikus személyiségzavar nem foglalkozhat...

Egy szakpszichológus sem konkrétan a pszichés betegségekkel és azok gyógyításával foglalkozik, amennyire én tudom.

Persze én laikus vagyok.

De akkor mit kutat egy pszichológus aki a kutatás mellett dönt?


2018. szept. 20. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindent, ami az emberi képességekkel, magatartással stb. kapcsolatos. Valójában a pszichés betegségek -- a közhiedelemmel ellentétben -- csak egy részét képezik a pszichológiának.
2018. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én egyszer részt vettem egy kísérletben. Ott azt vizsgálták, hogy az alvás hogy befolyásolja az emlékezést. (Szavakat kellett megtanulni nagyon rövid idő alatt, amit utána kikérdeztek. Aztán aludni kellett egy órát, majd megint kikérdezték a szavakat, és gondolom mérték a különbséget.)
2018. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!