Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A flex program amikor egy...

A flex program amikor egy évet ingyen lehet az USA-bán tanulni az milyen?

Figyelt kérdés
Aki volt vagy többet tud róla az mesélne valamit?

2018. szept. 28. 20:51
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Élményt valószínűleg senki nem fog tudni mondani, mert körülbelül 2 hete csatlakozott Magyarország ehhez a programhoz :D Ahogy néztem, az ország több pontján fognak tartani októberben tájékoztatókat (ahol én lakom ott 16-án lesz például), ott szerintem minden kérdésedre választ kaphatsz.


Egyébként jómagam utánanéztem kicsit. Maga a program nagyjából 20 éve fut (van egy interjú a weboldalukon egy nővel aki a 90-es években kint volt ezzel a programmal), a miénkhez hasonló országok diákjait célozza meg. Mind a fogadó oldalon, mind a cserediák oldalán komoly szűrés van, cserébe viszont egy fillérbe nem kerül, és visszafogadni sem kell senkit.


Gondolom az öt alapfeltétellel találkoztál már, magyar állampolgárság, 9-10. osztályos tanulónak kell jelenleg lenned, 2001. július 15. és 2004. július 15. között születtél, éves átlagod legalább 4,00, tanultál az iskolában angolt, és birtokolsz nyelvtudást (ezt posztonként cserélik igazából, élesben számot kell adni angoltudásról, ez a lényeg), illetve az USA vízumkövetelményeinek meg kell felelned (erre keress rá), és nem töltöttél 3 hónapnál többet az USA-ban az elmúlt 5 év során.


Egyébként amit én személy szerint leszűrtem, az az, hogy az 50 állam valamelyikében (legyen inkább 49, gyanús nekem, hogy Hawaii azért annyira nem biztos :D) egy kertvárosi családhoz kerülsz, ahol van legalább egy veled azonos korú és nemű gyerek, akivel iskolába fogsz járni (ezek a családok az oldal állítása szerint jól válogatottak és szűrtek). 10 hónap, augusztustól júniusig.


Igazából engem is érdekel, viszont ahogy elnézem, a jelentkezők több hónap tesztnek alá lesznek vetve. Ezenkívül ami egy picit aggaszt, hogy az amerikai tanterv nem nagyon összeegyeztethető a magyarral, így valószínűleg évet ismételsz (vagy hazajövetel után júniustól augusztusig tanulsz a különbözeti vizsgákra :D). Tehát érdemes ilyen szempontból is átgondolni.

2018. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Én most jelentkezek rá, ha te is jeletkezel rá arra készülj, hogy elég sok dolgot kérdeznek és kérik hogy képeket töltsél fel a útleveledről, stb.ről. Elég sokáig tart mire mindent kitöltesz.

2018. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!