Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában melyik középiskolák...

Amerikában melyik középiskolákba helyezik el a cserediákokat?

Figyelt kérdés
Több Cserediák szervezet honlapján kerestem, hogy Amerikában mely középiskolákkal vannak partnerkapcsolatok. Sehol nem találtam erre vonatkozó információt. Aki volt már az USA -ban cserediák, választhatott helyszínt? Vagy hogy működik ?

2018. szept. 30. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

En ugyan nem voltam cserediak de dolgoztam egy USAbeli szervezetnel ahol cserediakoknak kerestek befogado csaladokat. Nem volt egy kulon lista, a diakok azokba az iskolakba mentek ahol hajlandok voltak befogadni oket. Egyik se volt magan iskola. Az iskolakat helybeli kepviselok kerestek, akik jol ismertek a kornyezetet. Voltak iskolak ahol nem fogadtak egy kulfoldi diakot. Azokat fogadtak leginkabb akik valameyik szempontbol erdekesek voltak szamukra, peldaul . jo sportolok

Lehet hogy azota maskeppen mennek a dolgok, de az en idomben a szervezetnek "el kellett adni" a diakot, az iskolaknak is, ahol ingyen tanulhatnak.

2018. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Nem tudtam hogy így működik.

Azt hittem erre már megvannak a partneriskolák és a fogadó családok is. Így , akkor szinte a kiutazásig, sejteni sem lehet hogy hova kerül a gyerek. 😐

2018. okt. 8. 08:37
 3/5 anonim válasza:

Szia. Én jövőre mennék ki 1 évre Amerikába. Jelenlegi rendszer szerint próbálnak kisebb településekre szétszórni amihez maximum 30 percnyire van az iskola. Ha az iskola messze van akkor egy School Bus(Iskolabusz) visz majd el a középsuliba.


Vannak szervezetek (BigBen) ahol akár saját magad is kiválaszthatod a helyszínt, viszont vannak kivételek. Ilyen a FLEX.

2018. nov. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!

A flex programra jelentkeztél ami most indul?

Néztük azt is, full ösztöndíjas, úgyhogy az nagyon jó lenne. Nekünk jövőre aktuális a jelentkezés, addigra már lesznek magyar tapasztalatok is a flexnél.

2018. nov. 3. 10:33
 5/5 anonim válasza:
Igen a FLEXNÉL próbálkoztam, de sajnos nem jött össze😔
2019. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!