Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországról külföldre...

Magyarországról külföldre költözik valaki, múszály ott iskolába járnia?

Figyelt kérdés

Na szóval,tegyük fel,h van xd. Kiköltöznek külföldre(az illető magyar állampolgár és Magyarországon is élt) a Magyar sulijàban folytatja tanulmányait viszont magántanuló ként.

Ennek a személynek külföldön is múszály iskolába járnia(hogyha mondjuk csak fél évig van kint)?



2018. okt. 3. 18:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat,*xy
2018. okt. 3. 18:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországot tudom, hogy megy.


Törvény szerint, ha kimész dolgozni, akkor köteles vagy azt hiszem 6 héten belül bejelentkezni a helyi Stadtamtnál (polgármesteri hivatal). Az egész családnak.


Ha iskolaköteles vagy, akkor egy héten belül megjelenik a gyámügy, hogy hova jársz iskolába. Nem lacafacáznak.


Namost olyan van, hogy azt mondod, te máshol jársz iskolába. Ez esetben a német hatóságok igazolást szereznek a magyar iskolától. Nem tudom, arra hogy reagálnak, ha bejelented, hogy magántanuló vagy Magyarországon, ergo valójában nem is jársz sehova csak vizsgázni mész haza félévente. Szerintem ezt nem fogadják itt kint el. Egyébként nem érdemes a bajszukat húzogatni, nagyon kemények tudnak lenni. És az olyan gyerekekre, akik így "eltűnnek" az iskolarendszerből, külön ember van ráállítva az önkorinál. Ez nem Magyarország, ahol gyakorlatilag leélhetsz egy életet törvényen kívüliként.

2018. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És mivan ha ott elkezd iskolába járni és még nemtudok társalgási szinten angolul?

2018. okt. 3. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán semmi. 2 hónap múlva folyékonyan fogsz karattyolni akkor is, ha meg se tudsz mukkanni eleinte. Sok gyerek van a környezetemben, akik így kezdték, nulla vagy minimális nyelvtudással jöttek ki, beilleszkedési nehézségeik is voltak (az első 1-2 hónap tényleg nagyon nehéz), de félév végére már nagyon jól feltalálták magukat.


Amúgy hány éves vagy? Az is számít, milyen idősen mész ki.

2018. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

13/L

2018. okt. 3. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Oké. Tehát. A 13L az még teljesen jó arra, hogy megtanulj angolul. Egy év múlva ilyenkor full perfektül fogsz tudni beszélni.


Szerintem most még arra is bőven van időd, hogy felkészülj a valamiféle érettségire (ha a célországban van ilyen), vagy egyetemi felvételire. A magyar oktatási rendszer NAGYON erős, erre majd kint rájössz, nevetségesen könnyűnek fognak hatni a kinti tárgyak. Viszont teljesen más a tananyag!! A történelem, irodalom például. De ne ijedj meg tőlük.


Azt őszintén nem látom kivitelezhetőnek, hogy csak ott kint téblábolj otthon egész nap, és "majd levizsgázol év végén". Te sem ilyen életet akarsz magadnak szerintem. Reggel be akarsz menni a suliba, ott barátokat akarsz szerezni, bulizni akarsz a barátaiddal, meg akarod tanulni a nyelvet, a kultúrát, szóval összefoglalva normális életet szeretnél, és nem egy befordult szobafogságot. Most túl azon, hogy szerintem elvisz a gyámügy, ha nem jársz helyben suliba.


Szóval, fel a fejjel, nem lesz semmi gond!

2018. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2018. okt. 4. 05:18
 8/8 anonim ***** válasza:
j!
2018. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!