Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai egyetemisták, ti...

Angliai egyetemisták, ti dolgoztok tanulás mellett?

Figyelt kérdés

Olyan magyarokhoz szólna a kérdésem, akik kint járnak egyetemre.

Ti dolgoztok az egyetem mellett? Ha igen, akkor mennyit? Hány nap suli és hány nap munka 1 héten?

Mit dolgoztok, és megegyezik az egyetemi szakotokkal?


Illetve a legfontosabb, ti hogy találtatok munkát magyarként? Mert én neten nézegettem őket, de sehol nem találtam olyat, hogy egyetem mellett kivitelezhető lenne. Legalább 25-30 órát várnak el part-time-ra is, de az nekem már necces. Pedig rengeteg IT munka van a környéken hirdetve.


Nem a pénz miatt keresnék valamilyen munkát, hanem inkább a szakmai tapasztalatszerzés miatt. (Nem szeretnék végzéskor teljesen 0 tapasztalat nélkül megindulni.)


A kérdés csak is azoknak szól akikhez irányul, megjegyzéseket mellőzzük köszönööm🤗)

A kérdés angol oldalon is kint van.



2019. febr. 21. 22:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Vagy ne törődjek ha valahova nem kimondottan egyetemistákat/gyakornokokat keresnek? (Olyat nem is találtam nagyon.)

Hanem csak írjak rá egy hírdető munkáltatónak, hogy ez a helyzet, ezt tudom, tanulni szeretnék, felvennének-e a tapasztalatszerzés miatt? Hátha pont elkél valaki olcsó(bb) bérért valami egyszerűbb munkakörre is?

2019. febr. 21. 22:22
 2/8 A kérdező kommentje:
Az sem gond ha nem Angliában jársz egyetemre, a kérdésnek valószínű akkor is hasznát veszem.
2019. febr. 21. 22:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Én jártam kint egyetemre, és mindenképpen azt tanácsolom, hogy ha nem vagy anyagilag rászorulva, akkor előbb kezdd el az egyetemet, s csak utána keress munkát, mondjuk egy hónap után, amikor már látod a peremfeltételeket. A különböző egyetemek különböző kurzusainak időbeosztása és a szükséges szellemi munkaidő nagyon eltérhet egymástól. Van, ahol meggebedsz az elolvasandó anyagoktól és a beadandóktól, s legfeljebb egy heti egy napos áruházi kisegítő munka fér bele, vagy még az sem. Van, ahol minden nap be kell járni a kontakt órákra, s van, ahol csak heti egyetlen napot. Egyetem mellett nagyon kevesen tudnak rendes félállásos munkát a napirendjükbe begyömöszölni és a követelményeket is teljesíteni, illetve legfeljebb csak azon az áron, hogy jelentősen meghosszabbodik az egyetemre járásuk. Én például olyan mesterkurzusra jártam, ahol a munka mellett járó "part time" hallgatók tipikusan fele annyi kreditet vettek fel és kétszer annyi idő alatt végeztek. Én mint "full time" hallgató örültem, hogy a felvett tárgyaimat teljesíteni tudtam, pedig hétvégeken is többnyire tanultam. Ha teljes gőzzel akarod csinálni az egyetemet, valószínűleg inkább csak alkalmi munkát tudsz vállalni pl. szupermarketekben, vagy mondjuk privát tanítást vállalhatsz heti pár órában. Több valószínűleg nem fog beleférni.
2019. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Félreértesz:)

Én már egyetemre járok itt, és heti 3 napot kell csak bejárjak, és meg is érdeklődtem, hogy ez végig így lesz a 3 éven át. (Már csak 2 maradt ugye)


És gondoltam abban a heti 2 szabadnapomon eljárnék valahova dolgozgatni, egy olyan helyre ami megegyezik a szakommal, szóval eleve tapasztalattal végzek majd az egyetemen.

De attól függetlenül köszi a válaszod:)

2019. febr. 22. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb nyárra keresni gyakornoki munkát, pár napra nem nagyon lehet találni. Én 3 napot dolgoztam ruha üzletbe egyetem közbe és nyárra meg elmentem gyakornoki melóra aminek köze van a szakomhoz.
2019. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 wrspeed80 ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Suli alatt jobban jársz vmi egyszerű melóval ha nagyon kell, gyakornoki munkát meg keress nyárra, azokból van millió+1 amikkel bőven tudnál tapasztalatot szerezni
2019. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a nyarat Magyarországon töltöm általában teljes egészében. (Vagyis nekem nem gond, csak ez miatt)


Viszont így tanév közben elég lazák a heteim, tanulni meg elég nekem a hétvége, és így mindenképp van 2 szabad hétköznapom 1 héten. Még keresgélek hátha kifogok valami jót.

Mindenképp szakommal kapcsolatos munkát szeretnék találni, mert csak a tanulás és a tapasztalatszerzés miatt akarok valamit elkezdeni.

2019. febr. 23. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy mennyit segít a válasz de én collegeba járok heti 5 napot és mellette a hétvégéken dolgozok. Szerintem jobban járnál ha te is valamilyen hétvégi melót keresnél és akkor még mindig marad 2 szabadnapod tanulásra csak éppen nem a hétvége.
2019. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!