Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmussal külföldön tanulni...

Erasmussal külföldön tanulni milyen szintű nyelvtudás szükséges? Milyen szinttel mentetek ki?

Figyelt kérdés

Elég sok beszámolót végigolvastam már és minél többet olvasok annál vegyesebb a kép.


Van aki C1, van aki B2 szintet ír.

Én eddig meg voltam győződve, hogy a B2 egyetemi anyagot megérteni, megtanulni, vizsgázni belőle nagyon kevés.

Viszont sokan rácáfolnak.


Sőt!

Például Olaszországból visszajött hallgatók sokan írták, hogy olaszul alig tudtak mielőtt kimentek, ott elvégeztek egy 3-4 hetes EILC nyelvtanfolyamot és utána a célország nyelvén hallgattak órákat.

Volt aki kint jött rá, hogy mégsem indul angol nyelven óra, a meghirdetettel ellentétben, ezért kénytelen volt az ország nyelvén hallgatni.


Most akkor mi az igazság?

Persze, hogy a szakok sem egyforma nehezek, na de nem kell ahhoz orvosi szaknak lennie, hogy muszáj legyen érteni az órákat.

És még akkor a szakszavakról nem is beszéltünk.



Most akkor mi az igazság?


Működik az a hozzáállás, hogy "belevágok, nem érdekel, és majd belejövök menet közben"?

(Csak addig is érteni kellene az első hetekben is az órákat, főleg egy 4-5 hónapos program esetén, nincs sok idő belejönni.)



Kérlek osszátok meg a saját tapasztalataitokat vagy ha közeli családtag, ismerős volt kint, amit tőle tudtok!


Tudom, hivatalos helyről kellene érdeklődni, de amint látom az sok esetben sablonos választ ad, ami a beszámolókban írtakkal sokszor nem is vág egybe.


Megköszönném ha picit részletesebben írnátok róla, mint hogy pl. B2, mert ezek tág kategóriák.


Köszönöm!



2019. márc. 12. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiam Spanyolországban volt, nulla spanyollal ment ki, mert azt mondták, az egyetemen angol a hivatalos nyelv - amiröl kiderült, hogy nem igaz. A szemeszter alatt B2-es szintre jutott, a tanulásban sem volt igazán problémája, csak elég sokat kellett eleinte a nyelvvel is foglalkoznia
2019. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csak lébecolni szeretnél, akkor hazsnálható(!) nyelvtudás kell. Nem B2, C1 stb. Van akinek van B2-je és semmit sem tud az életben. Én dolgozni jöttem ki B2-vel (mérnöki szakmában), azért volt mit tanulni. De én arra tippelnék, hogy azért B2-vel nem kell kétségbe esni, ha nem libára adták.
2019. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdést nem olvastam végig, így csak a kérdésre fogok válaszolni.


Egyeteme/országa/szakja válogatja. Menj fel a kar oldalára, nézd meg az Erasmuskiírásokat, ott benne kell lennie hova milyen nyelvi szintet kérnek. Van ahol kötelező szaknyelvi tudás is (nálunk pl Franciao, Nemeto, Anglia), van ahol eleg egy középszintű angol tudás illetve pluszt kapsz ha van angol szakmai ismereted (nálunk pl Spanyolhon, Lengyelo).


Milyen szakra jársz?

2019. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!