Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a különbségek és hasonlósá...

Mik a különbségek és hasonlóságok Angliában a High School és a College között? Hogyan lehet bejutni, mit nyújt ez a két féle iskolatípus? Mennyire hasonlíthatóak a magyar középiskolákhoz?

Figyelt kérdés

2019. máj. 14. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
College 16(vagy 15 17 attól függ hogy mikor születik az ember) éves kortól van. Itt már a diákok választják ki a 3 tantárgyat amit tanulni szeretnének pl üzlet, gazdaság, test nevelés, hogy ha a matek meg az angol vizsgán már át mentek secondary schoolba. Ha nem megy át a diák vagy nem megfelelő a jegy akkor általában collegeba megengedik hogy ezt is újra próbálja. A level(vagy level 3) 2 éves általában erre mennek vagy ha rosszabb jegyet kapott a diák akkor level 2es szakra megy. High schoolba nincs ilyen választás ez olyan mint otthon a gimi.
2019. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Továbbá collegeba gyakran vannak idősebb diákok is felnőtt képzésen vagy olyan diákok akik rosszul teljesítettek és tovább maradnak, amikor én jártam azt hiszem 19 éves korig jelentkezhettek új diákok ismertem 24 éves embert is. Level 3/A level szintén át kell menni ahhoz hogy egyetemre tudj menni azelőtt van még nagyobb collegokba minden féle ezalatt sok képzés meg nyelvi készítő külföldi diákoknak.
2019. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát gyakorlatilag a High School olyan mint Magyarország a sima gimnázium, a Collega meg olyan mint egy emelt szintű szakközépiskola? Melyik ad érettségit, egyáltalán hogy van Angliában a középiskola rendszer felépítése?
2019. máj. 15. 08:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon az általános iskola elvégzése után a tanuló mehet gimnáziuma, szakközépiskolába( most már szakgimnázium) vagy szakmunkás képzőbe! Angliában pontosan hogyan néz ki a rendszer?
2019. máj. 15. 08:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen más a rendszer. Én csak magamról tudok nyilatkozni. Én college-ba mentem és BTEC Level 3 2 éves Business képzéssel mentem egyetemre ez 3 jegyet ad. Ez olyan mint 3 emelt szintű érettségi és ez kell az egyetemhez +angol, matek amit általában már college előtt megszerzel secondary school végén ha nem akkor megengedik hogy újra vedd collegeba legalább C-t el kell érni de egyetemtől függ utána hogy mik a feltételek van ahova B kell meg van ahol lehet csinálni egyetemen 0. Évet oda se kell az angol meg a matek. Nem ismerem a magyar rendszert utoljára általános iskolában jártam Magyarországra. Azt tudom hogy itt nursery-primary-secondary school-college-University(ha akarsz menni) tehát érettséginek úgymond a collegeba csinált A level/level 3 képzés felel meg.
2019. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
High School ról nem írok mert én nem jártam és nem is ismerek olyat (angol ismerőst) aki járt. Legtöbb ember collegeba jár.
2019. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen tantárgyak vannak?
2019. máj. 15. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Amire csak gondolni tudsz. Én nagy collegeba jártam szinte minden volt. Nézz körül a neten a legtöbbnek van oldala ott fel vannak tüntetve. Itt van egy példa az a level tárgyakról [link]

És ott a subject nép lehet választani még szakokat amik level 3masok

2019. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A High School-t inkább a magyar gimnáziumhoz hasonlítanám, talán ahhoz van a legközelebb. 16 évesen, 11. osztályosként írnak GCSE-t, ami kisérettségi féle. Itt többféle tárgyak vannak, van business, főzés, design technology, ict, science, fine art, re, stem stb stb. Angol, matek és science GCSE kötelező, mellette választhatsz kettőt dupla kémia, töri, föci és francia között. Illetve még tesi és art között. Én azt hiszem 7 tárgyból írtam.


Az itt szerzett jegyekkel, aki tovább akar tanulni az megy College-ba.


Ott kétfelé mehet:

1. A level-re megy, ahol 3 tárgyat tanulsz és olyan mint Magyarországon az emelt érettségi, és 2 éves. 18 éves korára végez a diák ha nem csúszik vagy valami. Az itt szerzett jegyekkel mehet egyetemre.


2. Vagy BTEC Level 3 szakra megy, ami talán olyan mint a szakma, de más tárgyaknál akár FOSZK-hoz vagy OKJ-hoz is közel állhat. 2 éves.

BTEC-re szintén a kisérettségi jegyekkel jelentkezel (általában az angol és matek GCSE is elég a bejutáshoz.)

Itt sok mindent tanulhasz. Van mindenféle IT szak, gazdinfó, webfejlesztő, játékfejlesztő, programozó, business, könyvelő, szemész asszisztens, law studies, art és művészet dolgok, fogászati aszisztens, film forgatás, film sminkesek, tv-s szakok, film vágók stb.


Ahol én tanultam az Anglia top 5 legnagyobb College-ai közé tartozik, és ott ezek a szakok mind megvoltak. Ha ilyen szakon végzel és jók a jegyeid, ugyanúgy mehetsz egyetemre hasonló szakra.


Meg vannak a köztes dolgok persze, akiknek annyira nem sikerül a GCSE. Mehetnek szintén College-ba, de level 1/2-re, ami lehet sima szakma is, mint például autószerelő, szakács, kőműves, kozmetikus stb. Ezeken 1 level 1 éves, de a level 3 az már 2 éves.


Szóval igazából a High School az olyan mint a magyar gimnáziumok.

Míg a College elég sokszínű, mert lehet ott érettségit, szakmát is tanulni, de nagyobb helyeken ugyanúgy vannak felsőoktatási részlegek, ahol teljes BSc/BA diplomát is szerezhetsz, de vannak egyetem 0. évek is ha nincs meg a követelmény. De alapkpzéseket felbontva is lehet tanulni College-ban ahol van felsőoktatás. Például nem muszáj 3 évig odajárnod, hanem elvégezheted az egyetem első évét ami HnC. Vagy az egyetem első két évét akár egyhuzamba vagy külön-külön is, ami HnD és akár munkát is találhatsz vele, mert olyan mint a FOSZK magyarba. Majd van top up, ami a 3. évet jelenti és az adja a diplomát. Vagy simán jelentkezhetsz teljes 3 éves képzésre is.


Röviden ennyi, de igazából elég nehéz átlátni ha nem voltál benne. Elképzelni talán segít.

2019. máj. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon különbözik a magyar rendszertől. Azonban ha az általános iskola elvégzése után a diákok rögtön mehetnek College -be ami talán két éves és utána mehetnek akár egyetemre is, akkor mi értelme van a High School-nak?
2019. máj. 18. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!