Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most Magyarországon járok...

Most Magyarországon járok gimibe de sebész szeretnek lenni vagy Amerikában vagy Franciaországban, már az egyetemet is kint végezzem el az orvosi szaknyelv miatt? Minden jó választ vagy tapasztalatot várok!

Figyelt kérdés
Orvosi, tanulás külföldön

#orvosi #sebész #Tanuals külföldön
2019. júl. 14. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
igen
2019. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Először is ismerkedj meg a valósággal.

Egy pár lakás árát elköltheted mire az USA-ban orvos lesz belőled.


Francia ország terén nem vagyok otthon, de mivel EU-s ország, így talán könnyebb lehet a dolog.



Ingyenes képzések, pláne orvosiak, azért az EU-n kívüli jóvilágot leszámítva nagyon kevés helyen van.

2019. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mind a 4 magyar orvosi diplomával el lehet helyezkedni. A szaknyelvet itthon is tudod tanulni (önszorgalomból és kurzus keretében). A nyári/blokk gyakorlatokat és a hatodévet is csinálhatod külföldön.

Évközben erasmus programban is részt vehetsz, így akár szemesztereket tölthetsz másik országban.

Nekem Németországban és Ausztriában dolgozak barátaim. Ők vagy úgy csinálták, ahogy az imént leírtam vagy kb 2 év alatt jól felkészültek németből az egyetem alatt és után, aztán jelentkeztek állásra.


De persze előrébb vagy, ha alapból kinn csinálod az egyetemet. Nem kell visszafizetned a képzést és nyelvet a legkönnyebb külföldön megtanulni.

2019. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még szívesen többet is! :) illetve a 3 válászolótól kérdezném h nem tudja e h van a külföldi egyetem vagyis mindent meg kell tanulnom azon a nyelven is? Van ez egyetem függő?
2019. júl. 14. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

A külföldi egyetemeken általában az adott ország nyelvén van az oktatás nyilván, kivéve van, hogy angolul is indítanak képzést de ez ritka.

Például Ausztriában németül indítanak csak ha jól tudom és Németországban is. Szóval nem tudom milyen nyelven beszélsz de ez behatárolja, hogy milyen országban tudnál orvosira járni. Emellett nem elég egy B2 szint általában, min. C1 szint ha benn is akarsz maradni és jó eredménnyel végezni. Az interneten utána tudsz nézni a felvételi követelményeknek, speciális nyelvvizsgáknak.

Arra készülj, hogy ez jó sokba kerül majd neked kinn, ösztöndíj lehetőségek nem igazán vannak neked (itthonról semmit nem kapsz mert nem itt tanulsz felsőoktatásban, kinn azért nem mert külföldi vagy és egy csomó feltételnek nem felelsz meg).

2019. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ez az egyik baj h pénzügyileg sokba kerül am angolul és franciául beszélek. De nemrég olvastam egy cikket amely szerint nem is biztos h megéri kint menni egyetemre mert az egyetem itthon sem rossz, utána pedig egy különbözteti vizsgával kilehet menni külföldre is dolgozni. Köszi a válaszaidat mert nagyon hasznosak voltak :)
2019. júl. 14. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha Amerikában akarsz sebész lenni akkor érdemes ott végezni az egyetemet, de az rengeteg pénzbe kerül, értsd azt hogy száz milliós nagyságrendbe. Arról nem beszélve, hogy ott már egyetem előtt is van felkészítés, külön erre kijelölt intézetben. Az orvosképzés ott 10-12 év.


Ha meg elmész sebészek akkor se lesz valami jó dolgod. Sokat tudsz keresni, de ott borzalmasan sokat kell dolgozni. Itthon is sokat dolgozik egy rezidens, de ott kint egy sebész rezidens simán ledolgozik 100 óránál is többet egy héten. Ezt bírnád csinálni fél életen át?


Franciaországról meg azt hallottam, hogy nagyon zárkozottak, orvosok meg lenézik azokat akik keletről jönnek.


Én helyedben inkább Németországot, Svájcot, Dániát, Angliát celoznám be, ha meg nagyon kitartó vagy és sokat akarsz keresni akkor Ausztráliát. Angol orvosok is Ausutráliába mennek ki, helyükre meg a magyarok.

2019. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!