Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tenni, ha nem szeretn...

Mit kell tenni, ha nem szeretnék beiratkozni az egyetemre?

Figyelt kérdés

Felvettek a 3. helyre, amit megjelöltem. Ez egy fsz-es képzés.

Úgy gondoltam, hogy felvesznek oda, amit elsőnek megjelöltem. 1 évet akkor inkább dolgoznék, és tavasszal megpróbálnám újraírni valamelyik érettségimet,hogy arra az egyetemre vegyenek fel, amit az első helyre jelöltem.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami különösebb eljárás,amit ilyenkor el kell végezni vagy csak egszerűen nem megyek beiratkozni. Láttam, vannak erről kérdések, csak azok már régebbiek.


2019. júl. 24. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el beiratkozni, és így érvénytelen lesz a jelentkezés is.
2019. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de ebben biztos vagy?

Vagy csak szerinted ez lenna a logikus?

Azért mert egyik ismerősöméknél is ez volt. Ők bementek az egyetemre ugyan ezzel és neki előbb be kellett iratkoznia, majd utána ki.

2019. júl. 24. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly én sem akartam oda járni, ahova felvettek. Nem mentem el beiratkozni, októberben küldtek egy levelet, hogy elutasitottak(?) a lényeg, hogy elég, ha nem mész el beiratkozni.
2019. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ők bementek az egyetemre ugyan ezzel és neki előbb be kellett iratkoznia, majd utána ki"

Ilyen nincs. A beiratkozás önkéntes, ha nem szeretnéd megtenni, nem teszed meg. Semmire nem kötelezhetnek, mert semmiféle szerződést nem kötöttél sem az egyetemmel a képzésedről, sem az állammal a képzésed finanszírozásáról. Az, hogy az ismerősödet erre kérték, csak az egyetem saját hülyesége: javítani akarták a statisztikájukat (abban csak a beiratkozott hallgatók száma szerepel), így kötelező jelleggel beírták azokat is, akiknek eszük ágában sem volt oda járni. Ha nem mész el beiratkozni, ezáltal nem írsz alá semmiféle kötelezettségvállalást tanúsító okmányt, nem lesz semmilyen jogviszonyod.

2019. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. júl. 24. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Elsősorban szégyelned magad, amiért így mástól elvetted a lehetőséget.
2019. júl. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!