Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legversenyképesebb...

Melyik a legversenyképesebb gépészmérnök (msc) képzés (BME után?

Figyelt kérdés
Lassan végzek bme-n, a mestert lehet levelezőn szeretném, és valószínűleg egy másik specializáción.

2019. júl. 25. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

A BME-sek szerint csak a BME jó. Szerintük messziről meglátszik, hogy valaki a BME-n végzett-e vagy nem.


A legjobb ötlet valószínűleg a TU Vienna gépész mesterszakja: [link]


Itthon a BME-n kívül a Miskolci Egyetemről lehet még jókat hallani.


A többi felejtős, ha itthon akarsz dolgozni; ha Németországban, akkor mindegy, mert úgysem ismerik, illetve ott, ahol a TU München az etalon, ott a BME is a futottak még kategória.

2019. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A nem BME-sekről süt a kisebbségi komplexus.


Itthon gondolom egyik egyetemen se jobb a képzés, de nem feltétlen rosszabb. Viszont a HR-esek ettől verik a farukat a földhöz.


Ja és itthon akarok tanulni és dolgozni is

2019. júl. 25. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért megsúgom, hogy esetleg az első munkahelyeden számít ez, ha két full kezdő közül választanak. Akkor a Bme-s papír többet ér. De ha a gyengèbb egyetemet végzőnek több volt az ideje, és a vègén szerzett egy év gyakornoki tapasztalatot akkor meg simán inkább őt választják. 2.3. Munkahelyedtől kezdve meg senkit nem érdekel a papírod. Inkább az, hogy milyen tapasztalatokat gyűjtöttél össze amikkel pénzt termelhetsz a cégnek. Kérdésedre visszatérve én Győrt mondanám.
2019. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezem, hogy ez hogy van ebben az iparágban: ha eleve “menő” cégnél kezdesz (Audi stb.) akkor könnyebb karriert csinálni később, nem? Mintha Pátyon valami nevesincs kft-ben.


Mert az én szakmámban (marketing/menedzsment) ez így van, és ha egyszer kisebb cégeknél kezdesz, akkor _nagyon_ nehéz később bejutni nagy cégekhez. Aki meg eleve a Nokiánál, MOL-nál stb. kezdett mint gyakornok, azt meg kézről kézre adták, képességeitől jóformán függetlenül.


Mert ha ez így van a gépészeknél is, akkor eleve előnyben van az, aki a BME-n végez, plusz az első munkahelyed még determinál is a továbbiakra nézve, és nagyon nehéz feljebb jutni, ha már az elején nem fent kezdesz. Nincs így?

2019. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ezek érdekes kérdések.


Én azt hallottam hogy kis cégnél jól lehet fejlődni. Pl a 20 fős Horváth és anyja kft Bivalylöknéden felvesz egy év tapasztalattal, ott 4 másik mérnökkel kidolgozzátok a technológiát meg mindent. Az Audinál meg 100 másik ember alatt segítesz méregetni meg dokumentálni.


Az hogy ezután munkahelyváltásnál melyik az erősebb referencia, a neves cég vagy az összetett meló, azt nem tudom.

2019. júl. 27. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Megkérdeztem most egy abszolút bennfentest (nagyon nagy multinál gépészmérnök). Azt mondta, full kasztrendszer van, az utolsó, hogy bekerülj egy ilyen nagy céghez, kb az egyetemi állásbörze. 😂 Ha a karriered kis cégnél kezded, maradsz is kis cégeknél, a nagyok már nem vesznek át. Gondolom ez determinálja azt is, hogy a nagy egyetemek (BME, esetleg Miskolc) adnak esélyt a nagy cégekhez (Audi stb.) és a többiek meg eleve esélytelenek.


Az én szakmámban (marketing) is van ilyen, de ott azért van kitörés, de nagyon-nagyon nehéz.

2019. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk utolsó beszélsz 1-2 dologban furákat.


Amikor pl: Az Audihoz való bekerülést emlegeted, akkor biztos, hogy legtöbbet Győrből jutnak be.

Külön tanszéket üzemeltetnek ott laborokkal együtt a suliban.


Miskolcnak pl: Ehhez nem sok köze van.

2019. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez jogos, csak nem ismerem annyira a gépész munkaerőpiacot, hogy tudjam, hogy melyik multinak van még itt jelentős tervező egysége. Azt meg nem akartam mondani, ahol az ismerősöm dolgozik.
2019. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!