Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pótfelvételin szeretnék...

Ha pótfelvételin szeretnék jelentkezni és a 2. BSc diplomámat megszerezni, akkor tényleg az első diploma osztályzatát nézik?

Figyelt kérdés

Most túrom a Google-t és a kiszemelt karhoz látok is egy táblázatot 2015-ből, ami szerint 5-ös diploma 400 pont, 4-es diploma 375 pont...


Ez elszomorít, mert így nem biztos, hogy bekerülök, az érettségi duplázással plusz nyelvvizsgával 398 pontom volt anno, sok-sok évvel ezelőtt.


Valahol amúgy logikus lenne, hogy a diplomát nézik, nem a sok-sok évvel ezelőtti érettségit...

Úgy látom, itt nincsenek pluszpontok se.


Ti tudtok plusz információkat?


2019. júl. 28. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már diplomád, nem kötelező abból számíttatni a pontot, az érettségis pontszámítás továbbra is járható út.Töltsd fel az érettségi eredményeidet és a diplomádat is. Abból fog a rendszer pontot számítani, amelyik számodra jobb verzió.
2019. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Közben a pontszámító kalkulátor kér 12.-es és 13.-os (nekem így volt) év végi jegyeket. Fogalmam sincs, megvan-e még valahol.

A duplázáshoz is kell igaz? Arra emlékszem kb. 7 évvel ezelőttről, hogy nem számolnak vele, de megadni kellett..... :(


Hú kezdek stresszelni, egyáltalán hol indul, hol nem (nem mindegy egyetem/kar tette ki múlt héten) stb.

2019. júl. 28. 09:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Duplázáshoz nem kellenek a jegyek, idén is többen csinálták, hogy fel se töltötték.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

2019. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, a 398-ra jól emlékeztem, beírtam kb. emlékezetből jegyeket a kalkulátorba.



Hát, az érettségi bizonyítvány, a nyelvvizsga-bizonyítvány és a BSc oklevél a kezemben van. OKJ-k is, de azok nem számítanak bele.

Más már nem.

Közben most jutott eszembe, hogy nálunk is e-napló volt a végén, de csak a végén és részben. Asszem. :D Fene se emlékszik 2012-re.

2019. júl. 28. 09:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A korábbi diploma osztályzata, illetve az érettségi jegyek közül azzal számol a felvi, amelyikkel több pontod lenne.

Én is most fogok a pótfelvételiben jelentkezni, szintén korábbi diplomát beszámíttatva.


Viszont ami nekem kérdés, hogy ha most nem jön össze, akkor 2020-tól ez változik-e?

Ugyanis 2020-tól kell a min. középfokú nyelvvizsga is a felvételihez, én viszont még akkor szereztem a diplomát (15 évvel ezelőtt), amikor még elég volt az alapfokú hozzá.


Nem tudjátok, ez jövőre hogy fog működni?

Vagy a korábbi diploma beszámítás az ugyanúgy megmarad, nyelvvizsgától függetlenül?

2019. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy igen, változik ez is és kell majd emelt szintű érettségi is hozzá. :( Bár, gondolom nyilván ez azokra érvényes, akik a kétszintű rendszerben érettségiztek. :/


Én nagyon nem a diplomát akarom számíttatni, de ha vagy diploma, vagy duplázás, akkor jó.



Egy volt osztálytársamat kicsit pontatlanul idézve: "csak kérdésem van" az egésszel kapcsolatban.

2019. júl. 28. 11:01
 7/18 A kérdező kommentje:

Amúgy februárban eszem ágában se volt egyetemre jelentkezni, de közben tapasztaltam ezt-azt, változott a véleményem és már beleéltem magam. Költségtérítéses, fájni fog, nagyon, de bevállalnám.

Szóval ez a sztorim.

2019. júl. 28. 11:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

7:

Én ugyanígy vagyok vele, nyár elején jött az "ihlet" :DD

Amúgy hová jelentkeznél?


Egyébként én logikusan azt gondolnám, hogy a korábbi diploma beszámítást, középfokú nyelvvizsgától függetlenül meg kéne hogy hagyják, legalább költségtérítésesen.

2019. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Diploma esetén az osztályzat alapján számított ponthoz hozzájönnek a pluszpontok. Nyelvvizsga stb. Én úgy tudom 400-380-360-340 ponttal számolnak, de lehet rosszul tudom.
2019. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

6: Azt fogják a kettő közül, amelyikkel több pontod lesz.


Nekem a diploma a jobb, mert érettségi környékén még jobban érdekeltek a lányok, mint a tanulás :DD

2019. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!