Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy némettanári diplomá...

Ha van egy némettanári diplomám, azt beszámítják középfokú nyelvvizsgának ÉS emelt érettséginek a 2020-as felvételi eljárásban? Vagy csak nyelvvizsgának fogadják el és kell még legalább egy tárgyból emelt szinten érettségiznem?

Figyelt kérdés
2019. júl. 29. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Ha olyan szakra jelentkezel, ahol a diploma alapján számolják a pontokat, akkor szerencséd van. De nem úgy van amúgy, hogy nyelvszakokon diplomázás után felsőfokú nyelvvizsgát kaptok? Mert akkor diplpoma alapján számoltatsz pontokat +a felsőfokú.
2019. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


Látom, a kérdésemre még több kérdés érkezett.


A diplomám JÓ minősítéssel 360 pontot ér...

Ezért gondoltam, hogy inkább az érettségi tárgyaimat dupláztatnám (annak idején kitűnővel érettségiztem, régi rendszerben) és a német érettségi helyett lehetne beszámíttatni emelt érettséginek + nyelvvizsgának.

2019. júl. 29. 21:00
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, és azt kihagytam, hogy szintén németből van egy középfokú nyelvvizsgám is, amit még érettségi előtt szereztem annak idején.


Tehát van:

1. némettanári diplomám (MA)

2. középfokú, C típusú nyelvvizsgám németből (még érettségi előtt szereztem, külön)

3. középszintű, kitűnő érettségim (régi rendszerben)

2019. júl. 29. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetőségek 2020-ban:


1.diploma alapján+nyelvvizsga


2. duplázás: emelt érettségi nélkül nem lehetséges

2019. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajjj..

A diplomát NEM számítják nyelvvizsgának, tök mindegy, hogy milyen. Ezzel az emelt érettségit tudod kiváltani. Ha van egy középfokú német nyelvvizsgád, akkor már teljesítve is vannak a bemeneti követelmények. És van 360 pontod.


Viszont, ha csinálsz egy német emeltet és 60% fölött lesz, akkor azzal is teljesítetted mindkettőt és a nyelvvizsga bizonyítványodért megkapod a 28 pontot. De ha szeretnéd a +50et is, akkor két emelt kell. Ebben az esetben nem számít a diploma.


[link]

2019. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi a választ!


Akkor emelt érettségi lesz...

Jobban rá kell nézni erre az új felvételi rendszerre és az újraérettségizés menetére.


(Mielőtt valaki azzal jönne, hogy németTANÁRként ezt tudnom kellene, jelzem, hogy bár némettanári diplomám van, nem vagyok a pályán, egészen más területen dolgozom.)

2019. júl. 29. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!