Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon mennyit ér manapság...

Vajon mennyit ér manapság Magyarországon egy diploma?

Figyelt kérdés

Én most fogok főiskolára menni, geoinformatikus szeretnék lenni, szóval térinformatikával szeretnék valamilyen szinten foglalkozni. Remek kis szak ha térképész akarnék végeredményben lenni, és ha sikerül elhelyezkednem, munka mellett kitanulhatom azt is. Viszont ha programozást tanulnék, az magát a szakmát erősítené meg a jövőben. (Térinformatikai rendszerek például a google earth, vagy a GPS.) Azért választottam ezt a szakot, mert csak ez érdekelt az összes többi közül. Nem tudom hogy wc-papírt fogok-e kapni végeredményben ha sikerül, vagy el tudok vele helyezkedni, ez majd kiderül a jövőben. Viszont manapság egy diploma Magyarországon nem ér többet sok szakmunkás szakmánál, ha el is helyezkedek az álmaimban szőtt 200 ezer forint(szerintem ez annyira nem nagy kívánság, bár Magyarországon lehet hogy mégis.) alatti fizetésre számíthatok kezdésnek. Egy angol, vagy német, vagy svéd, vagy sok más országban élő pincér többet fog keresni mint én. A BSc-nek ezért örülök valamilyen szinten, mivel könnyebb lesz elhelyezkedni külföldön vele (legalábbis Európában biztos), persze ehhez szükséges a nyelvtudás is, amely majd kialakul. Tanulni azért szeretnék a későbbiekben a munka mellett is, mivel valahogy üresnek érzem az életet ha nem tanulhatok.

Szóval a kérdésem: Vajon ha megszerzem a diplomát, ki kéne mennem külföldre (figyelembe véve azt is, hogy talán külföldön felkapottabb a GPS és hasonlók), esetleg reméljek egy jobb Magyarországot 4 év múlva? Érdemes lenne magam továbbfejleszteni a programozás terén?


2010. júl. 12. 03:46
 1/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok annyira benne a témában én építőmérnökire járok, itt is lehet térinformatikát tanulni, de úgy hallottam hogy a programozók nagy fizetéseket kapnak ha neked az az út járható elég jó fizetésed lehet itthon is.
2010. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne fossál azért ennyire.

az efféle szakmákat azért megfizetik. nem bölcsésznek készülsz.


nos, a barátom kezdő gazdinfósként keres olyan 200 körül.

a haverja már 3 éve gályázik, ő meg 300 fölött. szóval itt nem kell évtizedeket robotolni, h megbecsüljenek.

ne legyél telhetetlen. a 20as éveid közepén sztem nem gáz a 2kilós fizu.


ha családod lesz, akkor már tényleg jól jön, ha több van.

2010. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"talán külföldön felkapottabb a GPS "


Miből gondolod hogy ott hiány van belőlük? Pont az a baj hogy szinte pár szakot kivéve túlképzés van a sok büfészakról nem is beszélve.Önmagában egy diplomát nem becsülnek meg ha kevés az igény rá.

2010. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!