Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit várunk ettől az iskolarend...

Mit várunk ettől az iskolarendszertől?

Figyelt kérdés
2020-tól ugye jön a minimum egy nyelvvizsga, egy emelt érettségi szabály, amire a többletpontok sem járnak majd, így az, akinek magasabb ponthatárt kell elérnie jól megszívja. Aztán ott van most ez megszűnnek az okj képzések dolog.. Azt akarják, hogy ne tanuljunk, képezzük magunkat? Mit várnak ettől, hogy majd jobb lesz a helyzet?

2019. júl. 31. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez az iskolarendszer már összeomlott, csak az illetékesek nem hajlandók róla tudomást venni. Ekkora mennyiségű, ráadásul felesleges tananyag, ekkora óraszámban olyan szinten leterheli a gyerekeket, hogy szó szerint belebetegednek. Mire befejezik az iskolát, tele van emésztési és szívpanaszokkal, autoimmun betegségekkel, lelki problémákkal, hát nem csoda, hogy aki tudja kimenti onnan a gyerekét, de most ezt a kiskaput is elzárják a magántanulói státusz megszüntetésével.
2019. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem szeretem a kormányt, és hogy folyton mindent átszervez kb évről évre, mintha nem ők lennének hatalmon lassan tíz éve. De! Azt, hogy megszüntetik az okj-t, úgy kommunikálni, hogy akkor nem is lesz helyette más, megszűnik a középfokú szakképzés, nettó idiotizmus. Még messze nem jött ki elég hír arról, hogy pontosan milyen lesz az okj-t helyettesítő új felnőttképzési rendszer ahhoz, hogy értelmes vitát lehessen róla folytatni, hogy jobb-e, mint a régi okj, vagy rosszabb.
2019. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Nézd a másik oldalt.

Régen volt normális szakmunkásképzés, jó gyakorlati helyekkel. És kevesebb, de jól képzett diplomás.

Mi van most?

Próbálj meg keresni egy jó ácsot, vagy burkolót, kérdezd meg, mennyiért dolgozik, és hogy mikor tudna egy munkát elvállalni?

Egyszerűen hiány van belölük, mert mindenki diplomát akar. Amivel nem is lenne baj, ha piacképes diplomáról beszélünk.

De vannak olyan szakok, ahol 20-30-szor annyian végeznek, mint amit a piac fel tud szívni. Jó esetben elmennek olyan adminisztratív munkakörbe, ahol ha az a szak nem is kell, de valamilyen diplomát elvárnak. Rossz esetben olyan munkaköröket töltenek be, amihez nem kell diploma.


Felvételi: mi volt régen? Kellett a tanulmányi eredmény, plusz jobb helyekre írásbeli felvételi! Az emelt érettségit már eredetileg ennek a kiváltására találták ki!


Régebben csak a jobb tanulók tanulhattak tovább az állam költségén. Most nagyon sok szakra elég a 280 pont. Ha nem jók az év végi eredmények, akkor is kijön 2 db 70%-os érettségiből. Ha valaki tesz egy emelt angol érettségit, akkor még ennyi se kell! Ha az angolt beszámítják, akkor az 50 pont, tehát csak 230 kell! Mondjuk egy 50%-os angol emelt önmagában 150 pont, ha duplázol, tehát emellé egy alacsony pontszámú szakon csak egy 65%-os másik érettségi kell!


Nyelvvizsga: kell a diplomához. Ennek én se örülök, de ez van. Viszont rengeteg diploma bent maradt a nyelvvizsga hiánya miatt. Így ezeknek az embereknek feleslegesen lett finanszírozva a képzése

2019. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

"így az, akinek magasabb ponthatárt kell elérnie jól megszívja"


Nem egészen érted, hogy hogy működik a minimum ponthatár meghúzása. Van X hely egy képzésen, jelentkezik rá X+100 hallgató, akkor a leggyengébb 100 hallgató kiesik. Kész. Nincs semmilyen előre meghatározott pontszám.


A TAVALYI ponthatár csak egy mutató a középiskolásoknak, hogy nagyjából tudják, hogy milyen eredményt kell produkálni. Ha szigorúbb feltételeket húzunk, akkor kevesebb diák jelentkezik a képzésekre, tehát a ponthatár leesik.


A mostani OKJ-s rendszer borzalmas, végre hozzá mernek nyúlni az oktatáshoz. Azonban még a rendszer átalakítása tervezési fázisban van, attól függetlenül, hogy elég korai időpontra írták ki a határidőt. Ez más miatt problémás.


Mindenesetre fogalmunk sincs, hogy milyen rendszert csinálnak az OKJ helyett, szóval nem biztos, hogy véleményt kéne formálnod egy olyan dologról, amiről azt se tudod, hogy hogy fog működni.

2019. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Utálom a narancsot, de ezzel a nyelvizsga+emelt kritériummal teljesen egyet értek. Így legalább akik bekerülnek egyetemre nagyobb valószínűséggel kapnak diplomát, mint azok akik eddig 280 ponttal kerültek be.

Az okj-s képzések helyett biztosan lesz majd valami. Gyanítom ugyanaz csak majd átnevezik de ne nekem legyen igazam.

2019. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy jó ötlet azt lepontozni, akivel nem értünk egyet, célszerű meghallgatni azoknak a véleményét is. Egyébként én tényeket írtam le, mi volt a probléma? Most panaszkodsz, hogy rosszul jár, akinek magasabb ponthatárt kell elérnie. De hogyan? Ha minden jelentkezett elbukja azt a 78 pontot, akkor ugyanott leszel a rangsorban, a ponthatár 78 ponttal alacsonyabb lesz.


Én értem, hogy a fideszes agymosás mellett csúcson pörög a baloldali agymosás is, de azért már alapelvárásnak kellene lennie, hogy nem hisszük el a clickbait címeket, hanem legalább elolvassuk a teljes cikket.

2019. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem látok abban problémát, hogy az okj megszűnik... Minden ostoba, lusta ember ment mindenre, borzalmasan elegem van már ebből. Ami nekem bizalomgerjesztő még, elvileg több digitális területet érintő lehetőség lesz. Meglátjuk, hogy valósul meg.


Az oktatásunkkal a legnagyob gond középiskolában van, nem egyetemen. Az nem fair, hogy nem ad megfelelő alapot, de azon felháborodni, hogy nyelvvizsgát kell tenni... Kérlek...:D Aki értelmiségi akar lenni, ismerjen egy másik nyelvet, alapesetben az angolt, ami a tudomány nyelve ma.


Nem azt akarják, hogy ne tanuljunk szerintem, csak azt, hogy ne legyen szakma vagy diploma minden marha kezében. Ez pedig nagyon helyes. Túl sok embert engednek oda, ahova nem kéne, mert a papírja ellenére nem tud vele normálisan bánni. A magasabb követelmények egyúttal igényességre és alaposságra is nevelnek...

2019. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi követelménnyel az a baj hogy nem minden iskola tud felkészíteni se egy emelt érettségire se egy középfokú nyelvvizsgára főleg egy gyengébb szakgimiben hiába vagy jó tanuló nem biztos hogy bekerül az egyetemre aki egy (gyengébb) szakgimibe jár és az is a gond hogy szakgimisként nem nagyon lehet pályát módosítani
2019. aug. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!