Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmelweis Pető András karra...

Semmelweis Pető András karra mennyire nehéz bekerülni? Alkalmi vizsga nehéz, teljesíthető?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én májusban voltam ott alkalmasságin.

Akinek sikerül, ő nyilván könnyűnek érzi, akit valamilyen okból alkalmatlannak ítélnek, ő pedig nehezebbnek láthatja.

Nekem sikerült és könnyűnek is mondanám.

-a beszéd nagyon egyszerű. Bemész, kb. 5en vagytok a terembe, a vizsgáztató ad egy könyvet és elmondja mettől-meddig olvasd magadba. Erre én úgy “készültem”, hogy nagyon sokat olvastam hangosan. Gyakoroltam hangsúlyozni is. Viszont volt előttem egy fogszabályzós lány, őt egyből felülvizsgálatra küldték, és ha jól vettem ki a szavaiból, minden fogszabist továbbküldenek.

-énekből több teremben is zajlanak a vizsgák, több vizsgáztató van. 10 népdallal/gyerekdallal kell készülni. Vinni kellett a listádat, amiről a tanár vàlasztotta ki a dalt, amelyiket hallani szeretne. Ezt elénekled, ahogy kényelmes, majd kéri, hogy énekeld el amilyen magasan tudod, illetve amilyen mélyen tudod. Után volt 2 tapsolás, amit vissza kellett tapsolni.

(Ének vizsgán egyedül te vagy bent, és nem igazán hallatszódott ki az ének, max a taps, szóval ezen ne izgulj majd)

Énekből én kb. 1,5-2 hónapig jártam magántanárhoz heti 1x, a neten majd olvashatod, miket kérhetnek, nem árt felkészülni azokra is, hátha..

-a tesi pedig a legkönnyebb része szerintem. :)

Nagyon jófej volt aki tartotta, szuper hangulatban telt, olyan mint egy mini tesióra. Kis futás különböző gyakorlatokkal(lábujjhegy, sarokemelés, körzések, volt hogy egy tapsnál guggolni kellett, 2 tapsnál ugrani), volt kevés zsámolyos feladat, padon csúszni-mászni, padon nyusziba ugrás. Erre én semmit nem készültem.


Én ugyan nem mentem, de mindenképp azt mondom, már az előalkalmassági vizsgára készülj fel és menj el. :) Én iszonyat stresszeltem, hogy ha nem sikerül a májusi akkor ennyi volt. :D

Az fontos, hogy ha az egyik részél azt írják a papírodra h nem feleltél meg, az még nem azt jelenti, hogy nem sikerült, hanem elküldenek felülvizsgálatra. Az már ott aznap megtörténik, ott az épületben.


Ha esetleg még van kérdésed szívesen válaszolok, most leszek elsős, szóval a továbbiakban is tudok segíteni a tapasztalataimmal kapcsolatban. :)

2019. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!:))) estleg azt tudod,hogy a konduktorok gyógytornászok is egyben?
2019. aug. 8. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azok. :)
2019. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii!!
2019. aug. 9. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!