Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik egy levelező...

Hogy működik egy levelező tagozat általában? Mi kell hozzá és milyen sűrűn kell bejárni?

Figyelt kérdés

Érdekelne a romanisztika francia szakirály (BA) viszont dolgozom és fogalmam nincs hogy is működik pontosan egy levelező tagozat. Soha nem jártam egyetemre, így fogalmam sincs, hogy mégis hogy kellene belevágnom ebbe az egészbe.

A munkámról annyit , hogy hétfőtől péntekig dolgozom tehát mivel másik városban lenne csak levelező tagozat így maximum szombatonként tudnék bejárni.

Van lehetőségem így elvégezni egy levelező tagozatot?

Tanácstalan vagyok és igen sajnos belátom kissé öreg az egyetemhez (33) de nem szeretnék a jelenlegi szakmámban megöregedni és szeretnék valami értelmeset kezdeni az életemmel. A francia nyelv mindig érdekelt, a szenvedélyem, a hobbim.

Igazából már van egy középfokú nyelvvizsgám belőle de egyelőre ennyi.

Segítenétek, hogy mit tudnék tenni egy ilyen beosztásban egy másik városból?

Az iskola szegeden lenne én pedig pécsi vagyok.

Úgy látom itt a városban csak nappali tagozat indul.



2019. aug. 4. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam romanisztika francia szakirányból levelezőt. tudnád linkelni, hol van még egyáltalán ilyen ?

Ha 2020-ban jelentkeznél, szükséged lesz egy nyelvvizsgára és egy emeltszintű érettségire (ha nincs már valamiből diplomád). Hogy konkrétan mi a jelentkezés feltétele, azt felvi.hu választott felsőoktatási intézmény lapján szokták leírni.

Olyan sajnos ritkán szokott levelezőn lenni, hogy csak szombaton vannak órák, többnyire pénteken és szombaton.

2019. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2019. aug. 4. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Az ott a egyetemi reklám helye, a mérvadó a felvi.hu és ott nem volt az idén meghirdetve ilyen: [link]

Amúgy én meg egy olyan szakra szeretnék menni Szegedre levelezőre (egyedül ott van az országban), amit ugyan az idén meghirdettek a felvi.hu-n, de elegendő jelentkező híján az idén nem indult. Talán jövőre igen, de én pesszimista vagyok, mert a nehezített felvételi miatt valószínűbb, hogy nem lesz.

2019. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
oh..ezt sajnos nem tudtam...:S és megkérdezhetem te hány évesen vágnál bele?
2019. aug. 4. 19:03
 5/14 anonim ***** válasza:
másoddiploma és 50-en túl
2019. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
szuper..örülök, hogy vannak 30 felett is akik szívesen belevágnak
2019. aug. 4. 19:15
 7/14 A kérdező kommentje:
oh sajnos igazad van csak spanyol van levelező...:( mindenhol nappali tagozat...:( nem gondoltam volna, hogy munka mellett ilyen nehéz elvégezni egy egyetemet , mivel nincs rá lehetőség..:S akkor várni kell hátha indul egyszer és ennyi?
2019. aug. 4. 19:29
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is nemsoká szeretnék kezdeni, bár más szakon.

"időben", fiatalon levelezőre jártamén is, munka mellett, és gyakran kellett suliban lennem pénteken is. Hát, azokban az években nem jutott nyaralásra a szabadságomból. De ha pár évig még kibírod a jelenlegi melóhelyeden, akkor megpróbálhatsz kötni velük tanulmányi szerződést, ami alapján plusz napokat kapsz a sulira.

2019. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
oh az sajnos nem fog menni, mivel teljesen más irány lenne mint a jelenlegi munkám...a főnökömnek nem érdeke , hogy egyetemre járjak...
2019. aug. 4. 19:31
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős a helyzet:( Én is kb. egy korú vagyok veled. Egyetemre szeretnék menni, még hozzá egy négy éves képzésre. De kisgyerek mellett nem tudom hogy vállaljam be. Főleg hogy nekem is, mint lényegében szinte minden munka hétfőtől péntekig tart. Pénteken hiányozni nem szabad.

Úgyhogy azt érzem az álmom álom marad, hacsak nem találok 4 évre valami munkahelyet, ami rugalmas. :(


Ha van rá lehetőségünk viszont azt mondom, hogy ne adjuk fel, mert sose késő.:/:)

2019. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!