Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan/miből tanuljam meg a...

Hogyan/miből tanuljam meg a programozás alapjait, illetve hogyan fejlődjek, hogy használható tudásom legyen?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tanulni egy könyvből(még nem fejeztem be), amiből már többet tanultam, mint suliból, de azért nem akadnék meg ezen a szinten. A könyvet még nem fejeztem be, de csak az alapokat tanítja meg. Mellesleg c++-t tanulok.
2019. aug. 6. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak tök színvonalas Youtube csatornák amik programozással foglalkoznak és elég magas szintre lehet eljutni velük. Feltételezem hogy legalább egy A2-B1 szinten beszéled az angolt, azzal meg már elboldogulhatsz :D
2019. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Programming principles and practice using c++ 2nd edition. Van magyarul is. Az ár soknak fog látszani, de hidd el megéri! Első évem alatt olvastam ki egyetemen (első évben végig c++ vettünk), nyáron 1200-as órabérért programoztam, persze csak diákmunka volt. De ami ennél is fontosabb, hogy ez a könyv magát a programozást mutatja be a c++ nyelvet használva! Ergó, megtanulsz programozni! Már maga a diákmunkán bőven megtérült a könyv ára, de amit adott, az megfizethetetlen. Ennek a könyvnek köszönhetően értettem meg magát az egészet, hogy mi is az a programozás.


Amúgy a könyv teli van izzasztó feladatokkal, szóval ne hogy azt hidd csak olbasni fogsz! Sőt, a feladatokkal fogsz bíbelődni rengeteget.


Nem mondom kalózkodj, de ha keresgélsz van angolul pdf, amit egy e-book programmal úgy olvashatsz mint ha e-bookod lenne, és megnézheted tetszik-e. Bármi kérdésed van írj bátran! :)


Ui:

-Ez csak magán vélemény! Nekem legjobban a könyvek váltak be programozásra. És hogy miért? Mert olyan mint ha lenne egy magántanárod! Eddig ami prog könyvet kiolvastam, azok eszméletlenül jól voltak megírva. Sajnos lineár algebráról már ezt nem tudom elmondani:D A videók is jók, de mint kiegészítő tananyag.

2019. aug. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 google második találat

[link]

2019. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Udemy kurzusok.
2019. aug. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!