Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kollégiumba lehet felvinni...

Kollégiumba lehet felvinni barátot/barátnőt?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki 2 ágyas szobában van, de mondjuk a szobatárs már elutazott haza.

Vagy ezt tiltják általában a kolik?


2019. aug. 7. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Mért ne lehetne, akkor is ha nem utazott el sehova a társad, annyi h meg kell engednie neki is. Még ott is aludhat bárki (mondjuk ezért nálunk benyelnek egy ezrest éjszakánként :D).
2019. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Egyetemi vagy gimis? Egyetemen legtöbb koli engedi, ha szólsz előre. Gimibe nálunk napközbe ot lehettünk barátainknál de éjszakára sose akartunk de nemhiszem, hogy engedték volna.
2019. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok, ezt az ottalvásra írtam.
2019. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, azt nem írtam, egyetemről lesz szó.

Gimiben nem voltam kollégista, így fogalmam sincs mik a szabályok.

A "felvitelt" úgy értettem, hogy ott is aludna.

2019. aug. 7. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy is aludtam ott a barátomnál, hogy a 3 másik szobatársa is ott volt. Őket nem zavarta. A portán kellett hagynom a személyimet, és a barátom aláírta, hogy felelősséget vállal értem, mást nem kértek.
2019. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet annyi kitétellel ha estére is ott marad es nálad alszik akkor azert valamit fizetni kell nalunk ez 3000 Ft.
2019. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy megy hivatalosan, hogy éjfélig (vagy 11ig, erre nem emlékszem pontosan) bárkit felvihetsz a szobádba, csak le kell adnia a portán a diákját vagy a személyit. Ha már az éjszakát is ott tölti, akkor az 7000ft/éj. Viszont nálunk és még pár koliban jelenleg nincsen beléptető rendszer, tehát nekünk sincsen kártyánk és csak úgy ki-be jár mindenki, így azt sem veszi észre senki, ha egy "idegen" jön és esetleg csak másnap reggel távozik. Szóval egyelőre ingyen megy, mindenféle ellenőrzés nélkül és senki nem ad le semmit, mert ki lehet használni a helyzetet.

Az lehet, hogy a módja és az ára különbözik, de nem gondolnám, hogy bármely egyetemi koliban tiltanák. Szerintem ez mindenhol megengedett, nyilván a szobatárssal megdumálva. Nálunk pl. az volt a megbeszélés, hogy csak akkor viszünk fel bárkit is a szobába, ha a másik nincsen ott és előtte megkérdeztük. Pici szobánk volt, én sem örültem volna, ha egy tök idegen ott fekszik velem szemben az ágyon, miközben tanulni próbálok vagy ilyesmi, úgyhogy megértem. Viszont valakit pedig abszolút nem zavar, voltak akik mindig felhívtak és ott ült a szobában boldog, boldogtalan.

2019. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem tilos, sőt kifejezetten gyakori dolog. Meg kell beszélned a szobatársaddal/szobatársaiddal, aztán ennyi. Nálunk a portán ki kell tölteni egy papírt minden féle adatokkal, és bárki ottaludhat. 500 Ft/éj. (ez emelkedik, ha valaki több, mint 4-szer aludt ott egy hónapban azt hiszem) Hajnali 4-ig pedig amúgy ingyen bent lehet bárki.
2019. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kollégiumunkban ez úgy működik, hogy este 9 óráig be kell fizetni a 2000 Ft-ot és egy nyilatkozatot aláíratni a mindkét szobatársaiddal, hogy éjszakára vendéget fogadsz. (Maximum 3 egymást követő éjszaka aludhat fent)
2019. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!